پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
رئیس کل دادگستری خوزستان خواستار مشارکت سران عشایر و طوایف در جمع آوری و ارسال گزارش های مردمی به این مرجع قضایی شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر صادق مرادی در دیدار با سران و عشایر استان، اظهار کرد: یکی از آفت هایی که منجر به وضع فعلی در جامعه شده است، مفارقت برخی مسئولان با مردم است و سران طوایف می توانند با افزایش مشارکت خود، موجب افزایش ارتباط میان این دو شوند.
وی ادامه داد: اگرچه ممکن است برای برخی مسئولان ناخوشایند باشد اما این ارتباط باید مستحکم تر شود.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرادی گفت: آیت ا... رئیسی طرح هر مسجد یک حقوقدان را مطرح کرده اند که آگاهی افزایی مردم در خصوص مسائل حقوقی و اجرای آن در پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی بسیار مثمر ثمر خواهد بود لذا پیشنهاد ما این است که پیرو همین دستورالعمل، در هر طایفه و عشیره نیز یک حقوقدان انتخاب و این وظیفه را عهده دار شود.
وی تصریح کرد: چنانچه مردم در خصوص تبعات حقوقی رفتار خود مطلع باشند، در کوتاه مدت و دراز مدت آثار آن در کاهش دعاوی ورودی به محاکم قضایی قابل مشاهده خواهد بود. همچنین اگر دعاوی آنان با صلح و سازش در میان طوایف رسیدگی شود، میزان رضایت طرفین از نتیجه حاصله نیز بیشتر خواهد بود.
رئیس کل دادگستری خوزستان با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت:
نهصت اربعین توسط حضرت زینب (س) پایه گذاری شد اما ادامه آن با عزاداری های طوایف و عشایر ادامه یافت به طوری که امروز شاهد حرکت عظیم پیاده روی چند میلیون نفری در ایام اربعین حسینی هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر صادق مرادی با اشاره به خط ارتباطی ایجاد شده با وی در سه شبکه پیام رسان ایتا، سروش و گپ، یاداور شد: شماره ۰۹۰۲۷۸۸۱۷۲۲ آماده دریافت گزارش های مردمی از طریق این شبکه های اجتماعی داخلی است.
وی تصریح کرد: بزرگان طوایف می توانند به عنوان حلقه واسط میان مردم و مسئولان، گزارش ها را دریافت و در صورت امکان به مشکلات مذکور رسیدگی کنند و چنانچه نیاز به ورود دستگاه قضایی بود، موضوع را از طریق خط مذکور اعلام نمایند تا در اسرع وقت پیگیری شود.
وی گفت: ورود به موضوع سرقت درپوش های فاضلاب، تخریب چند باب عرصه و اعیان غیرمجاز که محل توزیع مواد مخدر شده بود، پیگیری مسئله فاضلاب منطقه کوی مدرس و پیگیری و رفع نقص امکانات در یکی از شعب استان، از موضوعات رسیدگی شده در ماه گذشته است که پس از دریافت گزارش های مردمی محقق شد.
رئیس دستگاه قضایی خوزستان بار دیگر بر اهمیت شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اصلاح ذات البین تاکید و اظهار امیدواری کرد که این شوراها همانند گذشته محل آشتی و سازش مراجعه کنندگان باشد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: