پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
درخشش نام شهدا بر تارک کوچه و خیابان های محله شهید پرور ماسور

بسم رب الشهداء و الصدیقین
رسول خدا (ص) فرموده است: «خداوند چنين فرموده است، من جانشين شهيد در خانواده وي هستم. هر کسی رضايت خانواده شهيد را جلب کند، رضايت مرا جلب کرده است و هر کسی آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است.» وسائل الشيعه، باب 25، حديث 3.
 
شهادت چنان حرارت و سوزی در وجود شهید ایجاد می کند که امتحان الهی را با تمام وجود تحمل می کند و برای آزادی ما، خالصانه  تمام هستی خود یعنی جان خویش که عزیزترین سهمش از دنیاست و جان همه عزیزانش را به رنج می اندازد، از همه تعلقاتش می گذرد تا هم خود و هم دیگران را به سر منزل مقصود برساند. آبروی هر کوچه و محله، ‌هر کدام برای خود، خانه‌ای داشتند و خانواده‌ای، به خاطر ما آنها را رها کردند و قطره قطره وجود خویش را به دریای بیکران هستی مطلق؛ پیوند دادند تا حقیقت آشکار شود و ما را از سردرگمی و جهالت نجات دهند.
اگر نبود ایثارگری و شهادت طلبی این پرنده های سینه سرخ که هستی خود را برای نجات و سعادت جامعه و برای دفاع از مرزهای کشور و ارزش‌های اسلام، فدا و یکجا نثار معبود کنند، مسلما این سرافرازی و آرامش که امروز با تمام وجود احساس می کنیم نبود.
 
اما چندی است که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اخباری مبنی بر حذف کلمه شهید از تابلوهای شهرداری؛ در بعضی از شهرها به گوش می رسد. شیطنت برخی عناصر، واکنش‌های مختلفی از سوی مردم، نمایندگان و مسئولین کشور به همراه داشت و هرکدام با صدور بیانیه‌ای این حرکت ناشایست را محکوم نمودند.
در راس همه، امام خامنه ای(حفظه الله) اخیراً در پیامی به ‌مناسبت هفته دفاع مقدس؛ نام شهید بر فراز کویها و برزنها را افتخار و موهبتی برای کشور دانست، فرمودند:
«یاد و نام شهیدان مایه‌ی سربلندی ملت و نشانه‌ی راه به سوی پیروزی است. فداکاری شجاعانه‌ی آنان است که عظمت ملتها و عمق مبانی فرهنگی و تمدنی آنان را به اثبات میرساند. همه وظیفه داریم نامهای نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگار سازیم. افتخاری است برای کویها و برزنها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آنها بدرخشد. این موهبت هم‌اکنون در سراسر کشور وجود دارد و باید ادامه یابد. سلام خدا و اولیائش بر شهیدان عزیز.» امام خامنه ای 3 مهر1398
 
سروران گرامی در قبال شهدا، همه موظّفیم، رسالت امروز ما و شما، تداوم راه سرخ شهیدان است، در سنگر و جبهه امروز، دشمن با جنگ نرم خویش می خواهد اعتقادات و باورهای دینی و انقلابی ما را منهدم نماید. ولی رهروان شهدا با پیروی از رهبر و مراد خویش حضرت امام خامنه ای خاکریز محکمی در برابر دشمنان ایجاد می کنند.
 
ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، بسیج، شورای شهر، شهرداری، حوزه، دانشگاه و دیگر نهادها در امر خطیر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، چندی پیش در حرکتی شایسته و خداپسندانه سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و شهرداری، به نصب تمثال مبارک شهدا در سطح شهر خرم آباد، به صورتی زیبا و شکیل، مبادرت ورزیدند که شهر را مشحون از عِطر دل‌انگيز ياران امام کرد و بر صفای روحاني شهرمان افزود، که نهایت تقدیر و سپاس را بعمل می آوریم.
 
اما اینک در اقدامی مؤثر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ و تقویت ارزشهای انقلاب و نشان دادن ارادت و حرمت به خانواده معظم شهدا؛ با عنایت سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، نهاد شریف و مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران، شورای اسلامی شهر، شهردار محترم، تلاش مخلصانه مدیر شهرداری منطقه 3 جناب مهندس منفرد زاده و به همت عوامل زیباسازسی این منطقه و پیگیری های مجدانه آقای جودکی مدیر ناحیه محله شهید پرور ماسور، پرسنل زحمتکش به آذین‌بندی و نامگذاری تارک کوچه و خیابان‌های جنوب شهر که روزگاری شهدا در آن زندگی می‌کردند، مبادرت کرده اند.
 
 آبروی محله! کوچه و خیابان ما با نام تو آذین‌بندی شد تا با هر عبوری که چشممان به نام مبارک شما می افتد، اندکی با خود اندیشه کنیم که از گذرگاه خون شماست که با آرامش و امنیت به ایاب و ذهاب روزمره خود مشغولیم.
آبروی محله! دور از انصاف است که در قبال ایثار و فداکاری‌های شما خیالمان راحت شود که ادای تکلیف کرده ایم!
اسطوره های وطن! هیچگاه چنین تفکری نداریم که اگر چنین بیندیشیم، جفا کرده‌ایم. آری نیک می دانیم این کمترین کاری است که می‌توان به پاسداشت خون مبارک شما انجام داد.

مسئولین عزیز! بنابر حدیث قدسی فوق، این اقدام زیبنده شما، بی‌شک رضایت خدای متعال، حضرات معصومین (ع)، همرزمان شهدا، مردم شهید پرور و خانواده معزز شهدا را که غریبانه در این معابر روزگار می‌گذرانند، به دنبال دارد. امید است شاهد بهره‌مندی از برکات حاصله از این حرکت زیبنده در سطح شهر شهید پرورمان؛ بالاخص منطقه بزرگ ماسور باشیم.

توفيق‌ روزافزونتان را در راستای تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ايران، ميراث امام(ره) و شهدای انقلاب شكوهمند اسلامی، تحت رهبريت مقام عظمای ولايت امام خامنه‌ای(حفظه الله) از درگاه خداوند يگانه مسئلت می نمائيم و دست تک تک شما سروران گرامی را غرق بوسه می کنیم.
«ما مدیون ایثار و فداکاری‌های شهدا هستیم»

"و من الله التوفیق"

حجت الاسلام روح الله دریکوند 
محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: