پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
کارگاه تدوین برنامه ساماندهی اسکله صیادی خلیج گواتر در شهرستان چابهار برگزار شد.
گیتی آنلاین _ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان و به نقل از وحید پورمردان مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، در این کارگاه که با حضور کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل حفاظت محیط زیست استان، رؤسای اداره های دستگاه های اجرایی شهرستان و سمن های زیست محیطی فعال در سطح شهرستان برگزار شد، فعالیت های اجرایی برنامه ساماندهی اسکله تالاب بین المللی خلیج گواتر وخور باهو مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

پورمردان افزود: از مسائلی که در زمینه ساماندهی اسکله در این جلسه مطرح شد عدم سامان یافتگی قایق های صیادی بود. سپس موارد دیگری از قبیل وضعیت سوخت شناورها و قایق ها، ورود گردشگران و امکانات رفاهی، مدیریت پسماند، ساماندهی آب و برق و مخابرات به بحث و بررسی گذاشته شد و هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه نسبت به پاسخگویی و ارائه راهکارهایی جهت رفع مسائل موجود اقدام کنند. 

وی ادامه داد: با توجه به اين كه بر اساس آخرين روش هاي علمي، موفقیت آمیزترين برنامه ريزي ها جهت مديريت محيط زيست، رويكرد زيست بومي بوده كه شالوده آن مبتني بر تمركز زدائي و مشاركت همه صاحب منفعت ها به ویژه جامعه های محلي در تدوين و اجراي برنامه هاي مرتبط است.

وی بیان کرد: روشن است كه در اين رويكرد، حفظ محيط زيست تنها وظيفه يك سازمان مستقل نبوده بلكه حفاظت عملياتى است كه در يك فرايند مشاركتى و با مركزيت يك سازمان متولى و همكارى ساير سازمان هاى مربوط و با حضور و ايفاى نقش مردم و بويژه جامعه های محلى محقق مى شود. در اين فرايند تداوم ارتباط بين انسان و طبيعت و همچنين همگرايى، توان و عزم همه مردم، مراجع دولتى و غير دولتى زمينه بسيار مناسبى را براى حفاظت از محيط زيست و تحقق توسعه پايدار فراهم مى آورد. اين موضوع به متخصصان و شاغلان فعال در كشاورزى، جنگل دارى، ماهيگيرى، مناطق حفاظت شده، برنامه ريزى شهرى و بسيارى زمينه هاى ديگر مرتبط است.


نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: