پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۳۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
آیین افتتاح کانون قراردادنویسان ایران مرکز لرستان یکم آبانماه در تالار کاج شهر خرم آباد برگزار شد .
 
در حاشیه این مراسم ، مدیرعامل مجتمع حقوقی - داوری تدبیر اندیشان افلاک در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: داور به عنوان یک قاضی خصوصی با اراده و رضایت طرفین انتخاب می گردد که طرفین بعد از اختلاف در قرارداد منعقد شده می‌توانند به داور مراجعه کنند .

محسن تاجدینی با بیان اینکه داور بهنگام اختلاف و حتی قبل از اختلاف تعیین می‌شود به مزیت های داوری در اختلافات اشاره کرد: کار رسیدگی به پرونده های قضایی و حقوقی توسط داور در زمان کمتری از روال دادگاه ها صورت می گیرد و طرفین هزینه بسیار اندکی نسبت به پرونده هایی که به وکیل می سپارند پرداخت می کنند.

این عضو جوان انجمن آیین دادرسی ایران به نکته قابل تاملی اشاره کرد : رای داور یک حکم قطعی و لازم الاجرا است که طرفین حق هیچگونه اعتراضی به رای داور نمی توانند داشته باشند و فقط می‌توانند از دادگاه ابطال آن را درخواست نمایند.

 عضو خادمیاری حقوقدانان آستان قدس رضوی گفت: در قرآن کریم بارها و بارها طی ۲۲۰ آیه به امر حکمیت و داوری اشاره شده و در قانون آیین دادرسی سالهای ۱۳۱۸ ، ۷۶ ۱۳و ۱۳۷۹  از داوری سخن به میان آمده ولی متاسفانه در هیچ دانشگاهی بحث داوری تدریس نشده و به راحتی دانشگاه‌های ما از کنار داوری گذر کرده اند.

 محسن تاجدینی افزود: مفتخریم که به مدت ۱۰ سال کار داوری انجام می‌دهیم پایه و پایلوت کار ما در شهرستان دورود بود و اکنون دفاتر داوری فراوانی در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند و ۹۰ درصد از آرای صادره از جانب آنان به نتیجه و اجرای احکام رسیده .

وی خاطرنشان ساخت :از عموم مردم و بویژه فارغ التحصیلان رشته حقوق  که به دلایلی نتوانستند در آزمون های وکالت، قضاوت و سردفتری پذیرفته شوند دعوت می‌کنیم در کلاس‌های آموزشی داوری شرکت کنند و مجوز کار بگیرند و قاضی خصوصی شوند.

 مدیرعامل مجتمع حقوقی - داوری تدبیر اندیشان افلاک تصریح کرد: کارآموزان برای کسب گواهینامه داوری بعد از پایان دوره های آموزشی، لازم نیست در هیچ آزمونی شرکت کنند و خیلی زود مشغول به کار می‌شوند .

محسن تاجدینی سخنان خود را اینگونه به پایان رساند: مردم باید با قراردادنویسی درست آشنا شوند تا کارشان به اختلاف و محاکم قضایی کشیده نشود و این همت رسانه ها و افراد حقوقدان را می طلبد، بنگاه‌های معاملات ملکی، خودرو، اتاق اصناف، شرکت ها ،کارخانجات ،کارخانجات سنگ ، معادن و حتی ادارات در واحد امور قراردادها می توانند با مراجعه به کانون قراردادنویسان لرستان از کلاس های آموزشی استفاده کنند و با نحوه صحیح قراردادنویسی آشنا شوند .

شایان ذکر است سمانه کافتری مدیرعامل کانون قراردادنویسان ایران، احمد متولی قائم مقام مدیرعامل کانون قراردادنویسان کشور ، فردین عبدلی از اساتید دانشگاه تهران مهمانان ویژه همایش تخصصی قراردادنویسی بودند که در جمع حاضرین به ایراد سخن پرداختند .

تهیه و تنظیم : مریم نظری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: