پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان گفت: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن سال ۹۸ با اهدای جایزه نقدی و بدون قرعه کشی برگزار می شود.
گیتی آنلاین_ به نقل از  عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان،حجت الاسلام محسن مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان گفت: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال ۹۸ با هدف ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن کریم، جهت تثبیت و ارتقاء محفوظات و ایجاد انگیزه در میان علاقمندان به قرآن کریم، براي حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن برگزار می شود.

وی  افزود: علاقمندان می توانند از تاریخ ۱۲ آبان الی ۱۲ آذر با مراجعه به سایت (۱) در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نام نمایند.

این مقام مسئول اظهار کرد: بسط و گسترش فرهنگ قرآنی به عنوان یکی از ارکان ایجاد جامعه قرآنی به حساب می آید که با شناخت و ایمان به قرآن در آحاد جامعه و ارتباط و انس مستمر با آن و تحقق مضامین آیات قرآنی در رفتار فردي و اجتماعی اقشار مختلف جامعه دنبال می شود.

وی ادامه داد: براي نیل به این هدف، مجموعه فعالیت هاي قرآنی به ویژه «آموزش قرآن» در نظام جمهوري اسلامی از اهمیت راهبردي برخوردار است. سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) گویاي این است که در کنار آموزشی میبایست انگیزه ها و تشویق هاي مادي و معنوي تعریف شده تا امر آموزش تسهیل شده و عموم افراد جامعه به فراگرفتن قرآن تشویق گردند.

مؤمنی مقدم عنوان کرد: در همین راستا سازمان اوقاف و امورخیریه، نظام تشویقی جامعی براي حافظان قرآن طراحی نموده که گام اول آن اهداء کمک هزینه سفرهاي زیارتی به کلیه افرادي است که موفق به حفظ پنج جزء جدید از قرآن گردند.


مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان وبلوچستان در توضیح آنکه،طرح تشویقی حافظان قرآن کریم شامل چه افرادي می شود گفت: بر اساس اطلاعات موجود از شرکت کنندگان آزمون سراسري سالهاي قبل، نسبت به رشته حفظی قبول شده در سالهاي ۹۶ و ۹۷ میزان ۵ جزء به محفوظاتشان افزوده شده و پس از قبولی در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که سوم بهمن ماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود، باید در آزمون شفاهی سازمان اوقاف و امورخیریه نیز موفق به کسب حد نصاب لازم شوند.

وی ادامه داد: شرکت در این طرح براي کلیه داوطلبان مرد و زن، بدون هیچگونه محدودیت سنی، آزاد است وکلیه داوطلبینی که در سال های ۹۶ و ۹۷ در آزمون مشترك سازمان اوقاف و امورخیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت نموده و موفق به کسب نمره قبولی شده اند، تنها می توانند در رشته بالاتر شرکت نمایند تا جایزه ویژه ۵۰۰ هزار تومانی را دریافت نمایند.


 

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: