پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
رادیوی بین المللی چین روز یک شنبه 5 آبان برابر با 27 اکتبر در مطلبی با عنوان «حرکت به یک سو و تلاش برای دستیابی به یک توافق» به این موضوع پرداخته است که مذاکره کنندگان اقتصادی و تجاری چین و آمریکا روز 25 اکتبر در گفت و گوی تلفنی ضمن موافقت با یافتن یک راه حل مناسب برای نگرانی های اصلی طرف مقابل تایید کردند که بحث و مشورت فنی درباره بخشی از متن توافق انجام شده است.

دو طرف در برخی موارد جزئی هنوز به توافق نظر نرسیده اند و هنوز در حال بررسی برخی مسایل فنی هستند و با حرکت به یک سو برای تحقق اهداف مشترک، بیش از پیش پایه ای مناسب را برای امضای توافقنامه ایجاد کرده اند.

بر اساس این مقاله، کلید رسیدن به توافقنامه اقتصادی و تجاری چین و آمریکا، توجه به نگرانی های دو طرف است. چین با اقدامات واقعی، نگرانی آمریکا در ابعاد خریداری محصولات کشاورزی و کنترل بر ماده فنتنانیل را حل می کند. در عین حال سه نگرانی اصلی چین نیز ملغی شدن تعرفه های اضافه شده، تطابق آمار مربوط به روابط تجاری با واقعیت و حفظ تعادل در این روابط هستند.

در این مقاله همچنین آمده است که چین و آمریکا با تلاش های مداوم ضمن کنترل اختلافات بر پایه احترام متقابل و گسترش همکاری بر پایه منافع مشترک می توانند که به یک توافقنامه اقتصادی و تجاری که برای دو طرف و سراسر جهان مساعد باشد برسند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: