پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
اولین دوره توانمندسازی زنبورداران دهستان زوارک الموت شرقی همراه با ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای به همت کارگروه اقتصاد و اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی و با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان قزوین و اداره جهاد کشاورزی بخش الموت شرقی برگزار گردید.
به گزارش گیتی آنلاین,مازیار سلخوری مدیر کارگروه اقتصاد و اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت:در این دوره یک روزه، ۵۵ نفر از ۱۰ روستای دهستان زوارک الموت شرقی که متشکل از ۴۰ نفر آقا و ۱۵ نفر خانم زنبوردار روستایی نیز شرکت کردند که توسط مربیان اداره جهاد کشاورزی بخش الموت شرقی مباحث تئوری و عملی آموزش داده شد.
سلخوری در ادامه افزود:از اهداف برگزاری این دوره افزایش ۱۵درصدی بهره وری و بالا بردن کیفیت عسل تولیدی است و پس از اتمام دوره تئوری و عملی ، آزمون کتبی این دوره جهت صدور مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای در حوزه مقاومت بسیج شهید حدادی معلم کلایه برگزار شد.

مدیر کارگروه اقتصاد و اشتغال در ادامه افزود: از برنامه های آتی قرارگاه در رسته زنبورداری در دهستان زوارک الموت شرقی ، آموزش بهره برداری از فرآوری های زنبور عسل اعم از برداشت ژل رویال و زهر زنبور می باشد.

سلخوری در پایان بیان کرد: زنبورداری یکی از رسته هایی است که کارگروه اقتصاد و اشتغال با آموزش و توانمندسازی جهت تولید عسل با کیفیت و اتصال به بازار فروش و همچنین خرید عسل از تولید کنندگان روستاهای هدف ، توانسته ایجاد اشتغال پایدار کند.

تاکنون بیش از ۱۵۰۰ کُلُنی زنبور عسل در روستاهای دهستان چوقور بخش طارم سفلی به همین روش افزایش یافته و برای ۱۷ نفر از جوانان روستایی که در شهر ساکن بودند اشتغال دائم ایجاد شده کرده و سبب مهاجرت آنان جهت زندگی به روستا شده است.
نویسنده:عزه میرصادقی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: