پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
روز سه شنبه 29 اکتبر/ 7 آبان، 54 کشور جهان در نشست مساله حقوق بشر کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل تدابیر چین در مبارزه با تروریسم و کاهش افراط گرایی در منطقه شین جیانگ این کشور را مورد ارزیابی مثبت قرار داده و اعلام کردند که این اقدامات چین مساله حقوق بشر اساسی مردم اقوام مختلف شین جیانگ را تضمین کرده است. 

آن ها همچنین با تاکید بر مخالفت با سیاسی کردن مساله حقوق بشر توسط کشورهای مربوط، خواستار خاتمه انتقاد بی اساس از چین شدند. این امر بار دیگر نشان داده است که دستاوردهای مبارزه با تروریسم و وضعیت پیشرفت منطقه شین جیانگ مورد درک و تایید گسترده جامعه جهانی قرار گرفته است.

با جنجال سازی برخی کشورها از جمله آمریکا، مساله شین جیانگ اخیرا به موضوع داغ بین المللی تبدیل شده است. برخی کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم، حقوق بشر و حفاظت مذهبی چین را مورد حمله و سیاه نمایی قرار داده اند. طوری که بیش از 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و آلمان اخیرا با ارایه به اصطلاح "بیانه مشترک"، خواستار "خاتمه بازداشت اویغورها و مسلمانان از اقوام دیگر از سوی چین" شدند.

پشتیبانی 54 کشور و "بیانیه مشترک غرب" یک رویارویی بین "حقیقت" و "تعصب" است. بدیهی است که تعداد کشورهایی که از چین حمایت می کنند، بیشتر است و دیدگاه آن ها نشانگر احترامشان به واقعیات پیشرفت شین جیانگ است.

54 کشور یاد شده خاطر نشان کردند که آن ها متوجه شده اند تروریسم، تجزیه طلبی و افراط گرایی مذهبی آسیب جدی به مردم اقوام مختلف شین جیانگ وارد کرده و حقوق جان، سلامت و توسعه مردم این منطقه را نقض کرده است. منطقه شین جیانگ با در پیش گرفتن تدابیر از جمله ایجاد مراکز پرورش مهارت های حرفه ای وضعیت امنیتی منطقه را تغییر داده و حقوق بشر اساسی اقوام مختلف شین جیانگ را تضمین کرده است. منطقه شین جیانگ در 3 سال اخیر شاهد هیچ گونه حادثه تروریستی نبوده و حس سعادتمندی، رفاه و آسایش به طور چشمگیری افزایش یافته است. این نشانگر ضرورت مبارزه با تروریسم در شین جیانگ و آشنایی درست و هماهنگی این کشورها با سیاست دولت چین در شین جیانگ و دستاوردهای چین در مبارزه با تروریسم و کاهش افراط گرایی در این منطقه است.

54 کشور همچنین از برخورد باز و شفاف چین مبنی بر دعوت از سفرای کشورها و مقامات سازمان های بین المللی و خبرنگاران برای دیدار از شین جیانگ قدردانی کرده و اعلام کردند که آن دیده ها و شنیده های بازدیدکنندگان از شین جیانگ با گزارش های رسانه های غربی کاملا فرق می کند. آن ها از این گونه کشورها خواستند تا به انتقادات بی اساس ناشی از اطلاعات نادرست خاتمه دهند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: