پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
رييس كميته بانوان خانه احزاب ايران با صدور پیامی درگذشت اعظم طالقانی بانوی پیشکسوت انقلابی و فعال سیاسی را تسلیت گفت.
به گزارش گیتی آنلاین، فهیمه خان محمدزاده رييس كميته بانوان خانه احزاب ايران با صدور پیامی درگذشت اعظم طالقانی دبیر کل جامعه زنان انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم
انالله و أنا اليه راجعون
اعظم طالقانی، دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی و نماینده اولین مجلس شورای اسلامی،  شامگاه چهارشنبه هشتم آبان به ديار باقي شتافت.
دبیر کل جامعه زنان انقلاب اسلامي
مرحومه اعظم طالقانی به عنوان یکی از مشهورترین فعالان زن در ایران معاصر شناخته می شود. او دختر آیت الله سیدمحمدطالقاني وبانويي بود که نه تنها شاهد مبارزات پدرش بود، بلکه خودش نیز بارها طعم تلخ زندان رژیم پهلوی را چشید.
اعظم طالقانی در اوج جوانی به واسطه مبارزات خود و پدرش، زندگی پرفراز و نشیبی را پشت سر نهاد.  
مرحومه اعظم طالقانی در دوره نخست مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تهران انتخاب شد و در همین دوره نیز پیگیر حقوق زنان بود و حتیک دیدارهایی با امام خمینی(ره) داشت.
اعظم طالقانی به عنوان نخستین زن، کاندیدای ریاست جمهوری نام گرفته است. وی برای نخستین بار در ۱۳۷۶ خورشیدی نامزد ریاست جمهوری شد اما صلاحیتش تأیید نشد. او در سال های متمادی و تاکنون در تلاش بوده است تا تابوی حضور زنان در مناصب مهم مملکتی را بشکند و در همین راستا، دیدارهای زیادی نیز با علمای قم در خصوص تفسیر واژه «رجل سیاسی» داشت.
اعظم طالقاني عمر گرانمايه خود را در راه عدالت ومطالبه حقوق مردم نهاد، نام چنين زناني در تاريخ ماندگار خواهدشد، روحش شاد و راهش پررهرو باد.
فهيمه خان محمدزاده
رييس كميته بانوان خانه احزاب ايران
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: