پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
گیتی آنلاین- مستند «پسر اینترنت»، روز یکشنبه(12 آبان) در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی نقد و اکران می‌شود.

مستند «پسر اینترنت»، روز یکشنبه(12 آبان)، ساعت 12 الی 15، در سالن شورای دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی واقع در دهکده المپیک نقد و اکران می‌شود.

مرضیه ادهم دانشجوی دکتری علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و علیرضا صالحی‌نژاد پژوهشگر مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی دانشگاه تهران، مستند «پسر اینترنت» اثر «برایان نپنبرگر» را در دانشگاه علامه طباطبایی نقد می‌کنند.

ورود برای عموم علاقه مندان آزاد و رایگان است.

«پسر اینترنت»، مستند آمریکایی ساخته‌شده در سال ۲۰۱۴ میلادی به کارگردانی برایان نپنبرگر است. این مستند به ماجرای زندگی آرون شوارتز، خدمات او به دنیای اینترنت و مشکلات قانونی که او با آن‌ها روبه‌رو شد و نهایتاً به خودکشی او انجامید، می‌پردازد.

پسر اینترنت، یک تاریخ شفاهی از زندگی شوارتز است که در آن برخی از افرادی که از نزدیک با او آشنایی داشته‌اند نظرشان را در مورد او و شرایطی که در آن قرار داشت بیان می‌کنند. با این حال به گفتهٔ کارگردان فیلم، هیچ‌یک از افراد طرف دولت آمریکا یا مؤسسهٔ ام‌آی‌تی حاضر نشدند در این فیلم حضور پیدا کنند و به همین خاطر فیلم بیشتر در زمینهٔ اهداف دولت و واکنش‌های آن مؤسسه به بیان فرضیاتی که از طرف وکیل‌ها و اطلاعات دیگر شکل گرفته‌اند اکتفا می‌کند. این فیلم اولین بار در فستیوال فیلم ساندنس ۲۰۱۴ اکران شد.

علاوه بر مصاحبه‌ها با اشخاص مختلف، در فیلم از بخش‌هایی از فیلم‌های خانوادگی شوارتز و دوران کودکی او استفاده شده است. در بخش‌هایی دیگری از فیلم، شاهد مصاحبه‌ها و فیلم‌هایی از خود شوارتز هستیم. همچنین در بخشی از فیلم، صحنهٔ ورود مخفیانهٔ شوارتز به زیرزمین ساختمان ام‌آی‌تی به تصویر کشیده شده است. با کنار هم گذاشتن این موارد، این مستند تلاش‌های شوارتز را به عنوان یک کنشگر و متفکر برای بهبود و دفاع از پتانسیل وب و مقابله با تبعیض در دسترسی به اطلاعات به نمایش می‌گذارد و او را به عنوان اعجوبهٔ رایانش و فردی باهوش و فراتر از سن خودش معرفی می‌کند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: