پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
به دنبال اجرای طرح و برنامه های تازه و حمایت از صنعت دامداری و دامپروری منطقه و کشور و در راستای استفاده بهینه از فرصت های پیش رو، و در اقدامی بی نظیر، شرکت کشت و صنعت کارون برای نخستین بار در کشور افزون بر ۸۰۰هکتار کشت ترکیبی ذرت و نیشکر با مشارکت بخش خصوصی در اراضی این شرکت به منظور تولید علوفه چاپر شده دامی کشت که هم اکنون با پیش بینی ۶۰تن در هکتار آماده برداشت و عرضه به باز مصرف است.
ترکیب این دو گیاه علاوه بر صرفه اقتصادی،ضمن حفظ ریشه نیشکر جیره غذائی جدیدی برای دامهای شیری و پرواری به شمار میرود.
 خواص و ویژگی های نیشکر با پروئتین بالا،فیبرمغذی،فسفر،پتاسیم و کلسیم با ترکیب گیاه خوش خوراک ذرت می تواند جایگزین مناسبی برای کاه و یونجه و سایر خوراک های غنی شده صنعتی دامی باشد.
علوفه جدید تولید شده را می توان تحت نام (نیذر چاپر) به دامداری و دام پروری کشور معرفی و در جیره غذایی دام های سبک،سنگین و نمیه سنگین به ثبت رساند.
ترکیب ذرت و نیشکرچه از نظر محصول و چه از نظر ارزش غذایی دارای اهمیت خاصی است و می تواند تحولی بزرگ در تامین اقتصادی علوفه مورد نیاز کشور باشد.
این را هم بدانید همه ساله صدها هکتار از مزارع نیشکر در کشت و صنعت کارون و ۹ شرکت مشابه درخوزستان با صرف هزینه جهت حفظ ریشه به منظور بهره برداری در سال بعد بدون هیچ بازدهی اقتصادی نگهداری می شود.
 این در حالی است که روش جدید(کشت ذرت در کنار نیشکر) می تواند الگویی برای تولید ثروت،اشتغال و خود کفایی در تامین خوراک دام باشد.
کشت و صنعت کارون در شمال استان خوزستان و در حومه شوشتر تلاش میکند تا ضمن تولید شکر و فراورده های جانبی در تامین سایر نیازمندهای مرتبط با صنایع کشاورزی و دامداری نقش مهمی ایفا نماید.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: