پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ وقف جدید در سرتاسر استان به ثبت رسیده است.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ وقف جدید در سرتاسر استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشترین وقفیات در شهرستان‌های ایرانشهر و زاهدان ثبت شده است، افزود: از این تعداد، ۴۱ موقوفه متصرفی است و یک مورد نیز موقوفه غیرمتصرفی بوده و دارای متولی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: به‌دلیل نوع فرهنگ حاکم بر استان، عمده وقفیات با نیات ساخت مسجد و یا اجرای فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته است، در حالی‌که وقف می‌تواند در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی منشأ خیر و برکت باشد.

وی ادامه داد: کارکردهای وقف بسیار وسیع بوده و گستره آن خیلی بیشتر از برپایی مراسم عزا و یا برنامه‌های قرآنی است؛ نباید وقف را به موضوعات خاصی محدود کرد. رسانه‌ها باید در سوق دادن نیات واقفین به سمت نیازهای روز جامعه به ما کمک کنند.

مؤمنی‌مقدم اظهار کرد: وقف دشمن فقر است، این فقر هم فقر علمی و فرهنگی و هم فقر اقتصادی را شامل می‌شود. وقف مصداق صدقه جاریه است که از مهمترین کارکردهای آن در جامعه فقرزدایی، تولید و ساختن آینده است.

وی تصریح کرد: در دهه گرامیداشت وقف،  با خانواده واقف شهید حیران (حاج احمد حیران) دیدار شد و رئیس اداره اوقاف و امورخیریه این شهرستان با خانم شهرکی از خیرین بقعه سید باقر(ره) دیدار کرد.

مدیر کل اوقاف و خیریه استان گفت: محفل انس با قرآن کریم در جمع فعالان قرآنی اهل سنت شهرستان زاهدان برگزار شد و این محفل با سخنرانی  و قرائت تعدادی از قاریان برجسته ی شیعه و سنی استان همراه بود.

گفتنی است،  در دهه گرامیداشت وقف، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان زابل به اتفاق جمعی از علما ومبلغین با امام جمعه این شهرستان دیدار کرد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: