پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
شیران خراسانی:
برقی شدن قطار تهران-مشهد و ایجاد شهر فرودگاهی در مشهد از جمله زیرساخت های لازم برای حمل و نقل چهل میلیون زائر امام هشتم (ع) است که لازم است دولت قرارداد فاینانس ایران و چین را در این زمینه پیگیری کند.
رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: با توجه به هرم سنی جمعیت کشور پیش بینی می شود در مشهد سهم زائر به چهل میلیون برسد و اگر ما زیرساخت های آن را پیش بینی نکنیم با مشکل مواجه می شویم که از جمله این زیرساخت ها حمل و نقل است. 
شیران خراسانی افزود: برقی شدن قطار تهران-مشهد که الان پیمانکارش هم تعیین شده است. 
ما در حوزه فرودگاهی نیاز به شهر فرودگاهی داریم می دانید که پایانه هوایی مشهد دومین ترمینال عملیاتی کشور است . ایستگاه قطار ما اولین ایستگاه عملیاتی کشور است و پایانه مسافربری ما نیز اولین پایانه مسافربری است. 
وی تاکیدکرد: لازم است که ما در حوزه حمل و نقل براساس آن افق چهل میلیون نفر حتما اقدام کنیم و یکی از اقدامات این است که می خواهیم راه آهن مشهد-تهران را برقی کنیم که هم به لحاظ امنیت و هم سرعت و هم کیفیت ارتقاء پیدا کند. 
تقاضای ما این است که دولت پیگیری بیشتری انجام دهد تا این اتفاق بیفتد. 
پیگیری هایی که در چهارسال گذشته انجام دادیم این بود که طرف مقابل هم معین شد و قرارشد فاینانس شود . سهم ایران 15 درصد بود 7.5 درصد آن به بانک عامل سپرده شد و طرف مقابل که چینی ها هستند باید دولت جدی تر با آنها مذاکره کند که به تعهداتشان عمل کنند. 
این پروژه سه میلیارد دلار برآورد شده است. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: