پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۵
علیرضا جوقه دوست هستم، کارشناسی ام را در رشته سینما و دوره فیلم سازی را در اروپا و ایتالیا گذرانده ام؛ از سال ۱۳۷۸ در حوزه فیلم سازی، کارگردانی و مستندسازی فعالیت کرده ام


 از خودتان بگویید تا مخاطبانمان بیشتر با شما آشنا شوند.
علیرضا جوقه دوست هستم، کارشناسی ام را در رشته سینما و دوره فیلم سازی را در اروپا و ایتالیا گذرانده ام؛ از سال ۱۳۷۸ در حوزه فیلم سازی، کارگردانی و مستندسازی فعالیت کرده ام و کارگردانی تله فیلم نقطه سوم، تله فیلم نقاب، فیلم داستانی گاهی به آسمان نگاه کن، فیلم داستانی ذره ای کار خیر و تولید مستند های، عجایب هشتگانه گیلان، سرزمین رویایی در میان ابرها، خط سرخ شهادت، در مسیر توسعه، حال همه ما خوب است و انسداد را در کارنامه دارم که تمامی این فیلم ها از شبکه‌های مختلف سیما پخش شده است.همچنین در سمت معاون فرهنگی موسسه ها و سازمان هایی نیز فعالیت داشته ام‌. 


از کتاب "دایره المعارف نمایندگان ادوار مختلف مجلس گیلان" برایمان بگویید?

این کتاب شامل گفتگو با نمایندگان استان گیلان در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی است.


 چه مدتی است که در حال تدوین، نگارش و مصاحبه با نمایندگان ادوار هستید؟ 

۸ ماه، با مجری گری موسسه فرهنگی هنری صبح قلم گیل آغاز کرده ایم و با همکاری دبیرخانه مجمع نمایندگان استان گیلان در حال تدوین است در یازده فصل طراحی شده است که ده فصل اول آن اختصاص داردبه ده دوره مجلس از دوره اول تا اکنون که دوره دهم می باشد و در فصل یازدهم کتاب اختصاص داده شده است به نمایندگان شورای ملی . 

هدف از تولید این کتاب چیست؟

معرفی نماینده ها؛ بسیاری از مردم درباره نماینده های پیشین استان، عملکردی که ارائه داده اند، روش تبلیغاتی‌شان اطلاعاتی ندارند، ما با این کتاب می خواهیم نمایندگان سابق و کارایی و عملکردشان را به مردم یادآوری کنیم و وضعیت کنونی‌شان در حوزه های مختلف را به اطلاع مردم برسانیم.

چند نماینده از گیلان از دوره اول تاکنون در مجلس بوده اند؟

در تمام حوزه های انتخابی و از دوره اول مجلس شورای اسلامی تاکنون ۸۳ نفر از گیلان با رای مردم به بهارستان راه یافته اند.

تا کنون با چند نفر مصاحبه داشته اید؟

تاکنون حدود ۶۵ درصد مسیر را طی کرده ایم و توانسته ایم با ۵۴ نفر از نمایندگان گفتگو داشته باشیم و در حال حاضر با تمام نمایندگان چهار شهرستان مصاحبه ها را انجام داده ایم. البته ۳ نفر از افراد مورد نظرمان فوت شده اند و ما این گفتگو را با خانواده هایشان انجام داده ایم.

تاکنون چه اشخاص و سازمان هایی در تدوین و نگارش کتاب کمک کردند؟
موسسه فرهنگی هنری صبح قلم گیل به عنوان مجری این طرح و دبیرخانه مجمع نمایندگان مجلس گیلان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دوستان و نمایندگان ما در شهرهای مختلف به عنوان همکار در این کار حضور داشتند.


قصد دارید در چه زمانی از این کتاب رونمایی شود؟

برنامه ریزی ما بر این اساس است که قبل از انتخابات دوره ... که ۱۲ اسفند ماه برگزار می‌شود این کتاب منتشر شود؛ امیدواریم با همکاری از سوی سازمان های همکارمان این کتاب را تا بهمن ماه منتشر کنیم. 

اگر خاطره ای از پیگیری‌هایتان برای کتاب دایره المعارف نمایندگان ادوار مختلف مجلس گیلان دارید، برایمان تعریف کنید?

مسلما در هر گفتگویی، خاطره های خوشی وجود دارد با افرادی که هر کدام در حوزه های مختلف در یک جایگاه هستند اما جالب ترین آن را برای شما تعریف می‌کنم؛ چند وقت پیش به دنبال یکی از نمایندگان بودیم که علاقه ای به کار رسانه ای نداشت و فقط عکس سال ها قبل وی در دسترس ما بود و با همان به جستجو پرداختیم و اتفاقی در نزدیک منزلشان از خودشان، آدرس خودشان را پرسیدیم.

سخن پایانی...
این که مردم تاثیر گذاری خود و رای هایشان در آینده شهر و کشورشان بدانند، امر مهمی است و بی انصافی است اگر خدمت هایی که در طی سال ها انجام شده از یاد برود، تک تک مراحل نماینده مردم در مجلس شدن و بودن تجربه و درس است و زیبا است اگر مردم بدانند و بهره مند شوند.
در انتها از همه عزیزانی که در تهیه این کتاب تاکنون به ما کمک کرده اند، سپاسگزارم.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: