پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
مدیر کل کتابخانه های سیستان و بلوچستان گفت: پنج کتابخانه جدید در استان احداث می شود.
گیتی آنلاین_ به نقل از  مهر، حامد زارعی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل کتابخانه «آیت الله کفعمی» زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: در هفته کتاب و کتابخوانی که از هیجدهم آبان آغاز می شود، برنامه های متعددی از جمله حضور کتابداران در مراسم صبحگاه دانش آموزی در مدارس به ویژه مدارس حاشیه شهر برگزار می شود.

وی ادامه داد: دیدار با مدیران آموزش و پرورش و اتحادیه های دانش آموزی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه های استان، نشست های تخصصی کتاب و برگزاری کارگاه های قصه گویی  از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان است.

مدیر کل نهاد کتابخانه ها عمومی سیستان و بلوچستان از احداث بزرگترین کتابخانه استان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: احداث ۵ کتابخانه جدید در استان هم در دستور کار قرار گرفته که به زودی کلنگ زنی می شوند.

وی گفت: در حال حاضر ۶۲کتابخانه نهادی و  ۱۵کتابخانه مشارکتی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت دارند و طی یکسال گذشته ۴کتابخانه هم کلنگ زنی شده است.

زارعی تصریح کرد: از مهمترین برنامه فرهنگی در یک سال گذشته تقدیر از ۴۰ نویسنده در کشور بود که تعدادی از این نویسندگان هم متعلق به استان ما بودند.

وی ادامه داد: جشنواره کتاب خوانی رضوی هم با مشارکت  ۲۲هزار ۳۲۶نفر در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد که آمار آن نسبت به سال گذشته ۹ هزار نفر افزایش یافته بود. 

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان بیان داشت: اجرای سه طرح پژوهشی، نیاز شناسی مطالعات  قوم سیستان،  بلوچ و سالمندان از جمله دیگر برنامه های انجام شده در استان است.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۲۰ ایستگاه مطالعه در سیستان و بلوچستان وجود دارد و ۶۶۰ هزار نسخه کتاب هم در کتابخانه های استان موجود است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: