پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
«نوشین معراجی»؛ عضو هیأت انتخاب بخش داستانی عنوان کرد:
عضو هیأت انتخاب بخش داستانی گفت:«بعد از دیدن فیلم­ها به این نتیجه رسیدیم که در این دوره نسبت به سال­های گذشته افت کیفی وجود دارد. به نظر می­رسید فیلم‌سازها با اولین ایده­ای که به ذهنشان خطور کرده، بلافاصله شروع به ساخت فیلم کرده­اند. البته یک سری از فیلم­ها به لحاظ تکنیکی خوب و خوش ساخت بودند اما آن­ها نیز همین مشکل را داشتند.»

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ «نوشین معراجی» که درباره کیفیت فیلم­های ارسالی بخش مسابقه داستانی گفت­وگو می­کرد، افزود: «آثاری هم بودند که فیلم‌نامه خوبی داشتند، اما ظاهراً بودجه درستی نداشتند و از لحاظ تکنیکی  دچار مشکل شده بودند. از طرفی فیلم­هایی که هر دو ویژگی را با هم داشته باشند، تعدادشان کمتر از حد تصور بود.»

وی در ادامه با تأکید بر این‌که جشنواره فیلم کوتاه تهران در سطح بالایی قرار دارد، تأکید کرد: «این جشنواره تنها رویدادی در کشور است که در این سطح فیلم­ها را به نمایش می‌گذارد و با جشنواره­های مشابه خارجی در یک سطح قرار دارد. خیلی وقت­ها فیلم‌سازهای ما دچار گمراهی می‌شوند و فکر می‌کنند زمانی که آثارشان را به جشنواره­های درجه «ب» یا «ج» خارجی بفرستند، اتفاق مثبتی را رقم زده­اند در صورتی که در واقعیت چنین نیست. هر کشوری جشنواره­های درجه «الف» دارد و در کشور ما هم بالاتر از جشنواره فیلم کوتاه تهران جشنواره­ای وجود ندارد.»

این عضو هیأت انتخاب درباره نقش این جشنواره در ارتقای سینمای فیلم کوتاه، توضیح داد: «سال­ها قبل از اینکه گروهی به نام هنر و تجربه ایجاد شود، همین جشنواره فیلم کوتاه محل عرضه و نمایش فیلم­های کوتاه بود. به تعبیر دیگر جشنواره بین­المللی فیلم کوتاه تهران با گلچین کردن فیلم‌­ها و ایجاد رقابت میان فیلم‌سازها باعث می‌شود هرساله فیلمسازان زیادی در این جشنواره شرکت کنند و همین امر باعث می­شود تا در سطح کلی عرصه فیلم کوتاه پیشرفت­های زیادی داشته باشیم. به طور کلی جشنواره فیم کوتاه تهران برای فیلمسازها انگیزه ایجاد می‌کند.»

 

سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 18 تا 24 آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت در حال برگزای است. پیش­فروش بلیت­های جشنواره از طریق سایت «سینما تیکت» انجام می‌شود. همچنین در ایام جشنواره به صورت روزانه و حضوری نیز از طریق گیشه بلیت فروخته خواهد‌ شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: