پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۹
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان وحدت را عامل مهمی در توسعه جوامع اسلامی دانست و گفت: وحدت به معنی تعامل، همدلی و همکاری تمام مذاهب برای پیشرفت و تعالی جامعه اسلامی است.
گیتی آنلاین_ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی روز یکشنبه در همایش محوری هفته وحدت در زاهدان اظهار داشت: وحدت، تنها اتحاد مذاهب و یا گرایش مذهبی نیست بلکه عامل مهم همدلی مذاهب برای پیشرفت و تعالی جامعه اسلامی است.

وی بیان کرد: وحدت استراتژیک مورد نیاز جامعه اسلامی برای رسیدن به یک هدف واحد است.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه وحدت یک تاکتیک کوتاه مدت نیست گفت: وحدت یک سیاست ماندگار مورد نیاز همه امت اسلامی است بطوریکه خداوند متعال در قرآن کریم بر وحدت مسلمانان تاکید کرده است.

وی تصریح کرد: وحدت، اتحاد و همدلی امری بسیار مهم است که همواره برای تعالی جامعه اسلامی بدان تاکید شده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان وحدت را رمز اقتدار و پیشرفت جامعه اسلامی دانست و افزود: دشمن رمز ماندگاری و موفقیت جامعه اسلامی را بخوبی تشخیص داده و همواره درصدد ضربه زدن به وحدت مسلمانان با ایجاد اختلاف بین آنان برای رسیدن به اهداف شومش است.

وی اظهار داشت: خداوند پیامبر اکرم(ص) را الگویی مناسب برای همه کسانی که اعتقاد به روز قیامت و جهان آخرت دارند قرار داده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ادامه داد: همه مسلمانان وظیفه دارند در زندگی خود از اخلاق، گفتار و رفتار پیامبر گرامی اسلام(ص)، اهل بیت(ع) و بزرگان دین پیروی کنند و به درستی چهره واقعی اسلام و پیامبر(ص) را به جهانیان نشان دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی محامی تصریح کرد: هفته وحدت به ابتکار امام خمینی(ره) به درستی نامگذاری شد و در این هفته مذاهب اسلامی باید در کنار هم به تعامل، همفکری، همکاری و مشارکت بپردازند.

وی گفت: امروزه در جوامع اسلامی اختلافاتی دیده می شود که امیدواریم با هوشیاری مسلمانان این اختلافات برطرف شده و شاهد وحدت و اخوت بیش از پیش امت اسلامی باشیم.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: مشارکت اهل سنت در عرصه های مختلف مورد انتظار است و از افرادی که در این امر یاری گر هستند باید تکریم و تجلیل شود. 

وحدت مایه شرافت انسان است

امام جمعه اهل سنت و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم مکی زاهدان نیز در این مراسم گفت: وحدت امری عقلانی است که تمام مردم دنیا آن را قبول دارند و مایه شرافت انسان است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی بیان کرد: دین اسلام تنها راه رسیدن به خدا و یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی به بندگان به‌ویژه مسلمانان است.

وی ادامه داد: قرآن کریم و پیامبر خاتم (ص) ۲ سرمایه بزرگ در دین اسلام هستند که به مانند آن در هیچ جا یافت نخواهد شد.

امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان تصریح کرد: یکی از سرمایه های بزرگ که خداوند به مسلمین عطا کرده وحدت و توجه به آن است که به درستی در سیره رسول اکرم(ص) دیده می شود.

وی بیان کرد: پیمان های مختلفی در سراسر دنیا شکل گرفته و ملت های توسعه یافته دنیا به امر وحدت بسیار پایبند هستند در صورتی که ملت های مسلمان با وجود تاکید قرآن و پیامبر گرامی(ص) در کنار یکدیگر جمع نمی شوند و متحد نیستند.

مولوی اسماعیل‌زهی اظهار داشت: پرهیز از اختلافات و توجه به مشترکات امر مهمی است که رهبر معظم انقلاب نیز در این باره فرمایشات بسیاری داشته اند.

مدیر دارالعلوم زاهدان تصریح کرد: اختلاف و تفرقه عواقب ناگوار بسیاری دارد که نابودی ملت‌ها و قدرت‌های بزرگ و پیشرفته نمونه ای از آن است.

وی توجه به گفتمان و حقوق یکدیگر را امری مهم دانست و افزود: مسلمانان باید با یکدیگر گفتمان و مذاکره داشته باشند و برای خود و دیگران حرمت قائل شوند.

مولوی اسماعیل زهی بیان کرد: دولتمردان، علما و تمام اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی وظیفه دارند به‌جای گفتن سخنان احساساتی، عاقلانه و اندیشمندانه سخن بگویند./ایرنا 
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: