پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۹۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری در شهرستان کنارک با طعمه قراردادن موش‌ها اقدام به صید پرندگان شکاری و فروش آنها به قاچاقچیان می‌کنند.
گیتی آنلاین_ وحید پورمردان  در این‌ باره اظهار داشت: ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط‌زیست با افزایش گشت و کنترل در نوار ساحلی جنوب استان برای برخورد با شکارچیان و صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری بیش از ده‌ها کوخه و رشته تور زنده‌گیری پرندگان از زیستگاه‌های شهرستان کنارک جمع‌آوری کردند. 

وی گفت: هر سال با ورود پرندگان شکاری در ماه‌های مهر و آبان به نوار ساحلی استان، گروهی از شکارچیان غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری مانند بالابان و شاهین اقدام می‌کنند زیرا در کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان در میان شیوخ عرب بازهای شکاری از محبوبیت بالایی برخوردار است و این موضوع سبب افزایش تقاضا برای صید این پرندگان و قاچاق آن به کشورهای عربی به قیمت بسیار گزاف شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان افزود: در پاکسازی مناطق از وجود این دامگاه‌های شکار و صید پرندگان شکاری مشاهده شد که شکارچیان از رشته تورهای فلزی و طعمه قراردادن موش‌ها برای زنده‌گیری این پرندگان اقدام کرده‌ و ۲ نفر صیاد غیرمجاز در این زمینه دستگیر شدند.

وی بیان کرد: شکارچیان مذکور پس از تشکیل پرونده تخلف به جرم اقدام به شکار پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض به مراجع قضایی شهرستان کنارک تحویل داده شدند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: