پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
رئیس ستاد کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در زاهدان از احرای طرح پایتخت فرهنک و هنر ایران در سالروز باسعادت حضرت زهرا (س)خبر داد
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین_ حجت الاسلام  ارزانی  در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در قالب این طرح کانونها فرهنگی هنری مساجد کشور  در حوزه های هشت گانه باهم به رقابت می پردازند .
وی ادامه داد: اعضا  در رشته های  سرو د نمایش کتاب و  کتابخوانی ، فضای مجازی،  طرح های بدیع و خلاقانه باهم به رقابت می پردازند و پس از رقابت ملی سه استان برتر معرفی می شوند، سپس از میان استانهای برتر پایتخت فرهنکی هنری ایران انتخاب می شود.
وی افزود:  هم اکنون  ۲۵ هزارو ۱۵۲  کانون فرهنگی مساجد در کشور  با دو میلیون ۱۳۳هزار نفر و ۸۶۶نفر نفر عضو در کشور وجود دارد 
وی تصریح کرد: در استان ۳۵هزارو ۶۵۷فعالیت در گستره کانونهای فرهنگی و هنری مساجد اجرا می شود و تنها در حوزه  قرآن و عترت ده هزارو 591فعالیت اجرایی می شود. از میزان فعالیتهای انجام شده ۱۲هزارو ۳۶۰فعالیت  مربوط به بانوان و ۱۷هزار ۱۰۲فعالیت مربوط به آقایان است.
وی بیان کرد: شش محور  حوزه قرآن و عترت، آموزش و توانمند سازی، حوزه هنری، شبکه سازی و فضای مجازی کتاب و کتابخوانی  و فعالیتهای اجتماعی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد در اولویت قرار دارد.
وی با اشاره به اهمیت مسئله کتاب و کتابخوانی در جامعه بیان کرد: در سیستان و بلوچستان ۳۷۷۳فعالیت به حوزه کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد و  شنبه های با کتاب،  نمایشگاه با کتاب،  ترویج فرهنگ مطالعه مسابقه کتابخوانی ، مشارکت در طرح روستاهای و  دوستدار کتاب از جمله برنامه های ستاد در حوزه کتاب است 
ححت الاسلام ارزانی  با اشاره به اینکه تا کنون ۹۹۱برنامه شنبه ها با کتاب در مساجد استان گفت:  برنامه هایی نظیر  خبر روستا و فیلم و نمایش روستا ، مسابقات قرآن و  عترت ، نمایشگاه روستا و عشایر از جمله اقدامات در حوزه  روستاها و مساجد است.
رییس ستاد کانون  فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به سامانه بچه های مساجد افزود: کانونهای برتر در سطح کشورها به سفرهای زیارتی داخلی و خارجی اعزام می شوند علاوه بر این سند تحول کانونهای فرهنگی هنری نیز تدوین و اجرایی شده است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: