پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: به زودی بازسازی همه مدارس مناطق زلزله زده که بر عهده اتاق بازرگانی بود به اتمام می‌رسد.
به گزارش گیتی آنلاین کیوان کاشفی در آستانه دومین سالگرد زلزله 21 آبان با اشاره به اقداماتی که از سوی اتاق بازرگانی در این مدت انجام شده، افزود: حدود 24 ساعت پس از زلزله که متوجه شدیم این زلزله یکی از ویرانگرترین زلزله‌های 20 سال اخیر کشور بوده اقداماتی را با همکاری اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور آغاز کردیم.
وی ادامه داد: در چند روز اول با همکاری حدود 23 اتاق بازرگانی کشور، توانستیم کمک‌های غیرنقدی به ارزش حدود 70 میلیارد ریال را جمع‌آوری و با همکاری مسئولین محلی در مناطق زلزله زده توزیع کنیم.
به گفته عضو هیات رئیسه اتاق ایران، این کمک‌ها شامل چادر، پتو، انواع نایلکس، مواد غذایی، کنسرو و ... بود.
کاشفی یادآور شد: بعد از روزهای ابتدایی و پس از برقراری ثبات و آرامش در مناطق، در حوزه اسکان موقت نیز پای کار آمدیم و با هماهنگی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور حدود 320 کانکس برای اسکان به مناطق زلزله زده ارسال و با هماهنگی مسئولین توزیع شد.
وی با بیان اینکه بعد از این مراحل اتاق در زمینه بازسازی نیز پای کار بود، گفت: طی هماهنگی که با مسئولین استان انجام دادیم قرار شد اتاق بازرگانی در زمینه بازسازی مدارس زلزله زده وارد شود که در جریان سفر رئیس اتاق ایران به کرمانشاه تفاهم نامه همکاری در این زمینه بین اتاق بازرگانی، نوسازی مدارس و استانداری کرمانشاه منعقد شد.
رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه از مدارسی که در تعهد داشتیم تا کنون 27 مدرسه دوکلاسه، سه کلاسه وشش کلاسه در روستا به بهره‌برداری رسیده و دانش آموزان در آن مستقر هستند، خاطرنشان کرد: بیش از 60 میلیارد ریال برای احداث این مدارس هزینه شد.
کاشفی افزود: 9 مدرسه دیگر نیز آماده بهره‌برداری است و به زودی طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بازسازی مدارس تمام نواحی زلزله زده را پوشش دادیم و تا نزدیک اسلام آبادغرب هم آمدیم، یادآور شد: به دلیل افزایش قیمت‌هایی که رخ داد در چند نوبت با افزایش هزینه و مشکلات پیمانکاران مواجه شدیم اما کار را به خوبی پیش بردیم.
رئیس اتاق کرمانشاه عنوان کرد: هنوز هم اگر در زمینه خاصی نیاز به مشارکت و همراهی اتاق بازرگانی در مناطق زلزله زده باشد با هماهنگی مسئولین استان ورود خواهیم کرد.

خبرنگار : پوریا زارعی 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: