پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
دبیر هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه میزان کشفیات سیستان بلوچستان نسبت به میانکین کشوری بالا است و رقم آن ۲۵درصد است .
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین_ سردار مومنی در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان گفت: سهم ما از کشفیات جهانی ۹۰درصد است و این به معنای اینست که  ایران خط مقدم مقابله با مواد مخدر است .

وی افزود: خوشبختانه میزان کشفیات سیستان  بلوچستان نسبت به میانگین کشوری بالا است و رقم آن  ۲۵درصد است این رقم در کشور    ۱۵درصد است.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی با امکانات موجود نهایت تلاش خود را در جعت مقابله با مواد مخدر بکار بسته است و شرایط ما مطلوب است.

وی ادامه داد: همایش یاریگران زندگی امروز در زاهدان استارت خورد که امید است این جنبش در سطح کشور فراگیر شود، همچنین، ظرفیتهای زیادی در حوزه پیشگیری از اعتیاد وجود دارد.

دبیر هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت:  این طرح نیز  مراحل  کارشناسی خود را  پشت سر کذاشته  است  و در  اولویت آموزش و پرورش سپس دانشگاه و نهادهای فرهنگ ساز قرار گرفته است.

سردار مومنی افزود:بر طبق نظر سنجی هایی که در سال ۹۳انجام شد مشخص شد میزان مشارکت مردم در امور از کشور بالاتر است و در سال ۹۷هم رقم مشارکت در امور اجتماعی  ۸۰درصد بود که این نشانه ظرفیت های خوب در بخش ثمن ها هم است.

وی با اشاره به اینکه  بر اساس آمار سال قبل در کشور ۲۴۱۰سازمان مردم نهاد داشتیم که اکنون به سه هزار رسیده  است ، در این استان هم صد سازمان مردم نهاد تنها در بخش اعتیاد فعالیت دارند.

وی بیان کرد:  در هفت ماهه اول  امسال حدود  ۶۰۰تن مواد مخدر که مقصد آنها اروپا بوده است و سهم ما از کشفیات جهانی ۹۰درصد  است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: