پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسجد مکانی است که از ابعاد معنوی بالایی برخوردار است و تمامی برنامه‌ها و مناسکی که در آن انجام می‌گیرد جنبه معنوی دارد و نگاه مادی‌گرانه و دنیایی در آن جایی ندارد.
گیتی انلاین_ حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی در همایش منادیان وحدت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مسجد مکانی است که از ابعاد معنوی بالایی برخوردار است و تمامی برنامه‌ها و مناسکی که در آن انجام می‌گیرد جنبه معنوی دارد و نگاه مادی‌گرانه و دنیایی در آن جایی ندارد.

وی ادامه داد: مسجد محور وحدت، رشد و ارتقاء سطح فرهنگی، علمی، اخلاقی و بصیرتی است که باید از این ظرفیت بالای معنوی بخوبی بهره برد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: فضای معنوی حاکم بر مساجد افراد را به سمت و سوی اخلاق اسلامی سوق داده و راه گشای بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی است.

وی سیستان و بلوچستان را دیار مردان غیرتمند، قانع، مردمدار و مهد وحدت جهان اسلام عنوان کرد و افزود: نخستین شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در این استان برگزار شد تا گامی مهم برای محور قرار دادن مساجد در تمامی امور باشد.

 نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این همایش گفت: وحدت کلمه در قرآن کریم مقدم تر از وحدت توحید اعلام شده که این امر نشان از جایگاه والای وحدت در اسلام دارد.

مولوی نذیر احمد سلامی افزود: حوادث دلخراش امروز در جهان اسلام که در هیچ دوره از تاریخ مشاهده نشده ناشی از نداشتن وحدت اسلامی است.

وی ادامه داد: با وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان کشورهای جهان اسلام در بخش‌های مختلف اقتصادی، اما مشاهده می‌شود با تفرقه‌افکنی دشمنان نه تنها از این ظرفیت‌ها استفاده صحیح برای رشد مسلمانان نمی‌شد بلکه بخش قابل توجه‌ای از آنها با جنگ‌های نابرابر نابود شده است.

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری وحدت را مهمترین نیاز جهان اسلام در عصر کنونی ذکر کرد./ایرنا 
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: