پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت :در اولین مرحله.١٠ هزار هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان های هامون، نيمروز، زهك و هيرمند ازطرح آبیاری می شوند.
گیتی آنلاین_ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان که جهت هماهنگی رها سازی آب از طرح انتقال آب بالوله   به شهرستان هامون سفر کرده بود گفت :در اولین مرحله.١٠ هزار هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان های هامون، نيمروز، زهك و هيرمند ازطرح آبیاری می شوند. 
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح انتقال آب بالوله دشت سیستان گفت :سیستان وبلوچستان با محدودیت منابع آبی مواجه است نکته اساسی در برنامه اجرای طرح آبرسانی دشت سیستان، افزایش بهره‌وری مصرف آب وافزایش راندمان آبیاری از ۳۰درصد کنونی به بالای ۹۰درصد در بخش کشاورزی است 
زورقی افزود: تسریع در زمان آبیاری، آبیاری با برنامه با توجه به نیاز گیاه وعدالت در توزیع آب در کل دشت سیستان از دیگر اهداف اجرای این طرح عظیم می‌باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای رسیدن به کشاورزی اقتصادی در منطقه، طرح الگوی کشت سیستان با همکاری وزارت جهادکشاورزی تدوین ومتناسب با اقلیم منطقه ۳۷گیاه زراعی و باغی به کشاورزان معرفی گردید 
وی گفت :اجرای طرح الگوی کشت برای بهره برداران اختیاری است ولی به کشاورزان توصیه می‌شود با کارشناسان بخش کشاورزی در توسعه کشت گیاهان با صرفه اقتصادی که ارزش افزوده بیشتری ايجاد خواهد کرد همکاری نمایند .
گفتنی است، پیشرفت فیزیکی کل طرح انتقال آب بالوله دشت سیستان ۹۷درصد میباشد بر اساس برنامه  این پروژه، ۴۶هزارهکتار از گستره ۲۰۰هزار هکتاری دشت سیستان با تخصیص ۴۰۰میلیون مترمکعب آب از چاه نیمه ها  آبیاری می گردد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: