پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین 23 آبان/ 14 نوامبر در برازیلیا، در یازدهمین دیدار رهبران کشورهای بریکس موضع دولت چین درباره وضعیت هنگ کنگ را با جدیت تشریح کرد.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد: خشونت های افراطی و جنایتکارانه که پی در پی در هنگ کنگ رخ می دهد، به طور جدی قوانین و نظم اجتماعی را زیر پا گذاشته، شکوفایی و ثبات هنگ کنگ را به شدت تضعیف کرده، پایه خط اصل یک کشور- دو نظام را به شدت به چالش کشانده است. جلوگیری از خشونت و آشفتگی و بازگشت نظم لازم ترین وظیفه کنونی هنگ کنگ است. ما همچنان قاطعانه از زمامداری دولت اداری ویژه هنگ کنگ برحسب قانون پشتیبانی می کنیم، پلیس هنگ کنگ را به طور قطع در اجرای قانون مورد پشتیبانی قرار می دهیم و قاطعانه در مجازات جنایتکاران و اعمال خشونت بارشان از نهادهای دادگستری پشتیبانی می کنیم.

رییس جمهور چین افزود: عزم دولت چین در حفاظت از حق مالکیت، امنیت و منافع توسعه تزلزل ناپذیر است، لرزشی در اراده اجرای رهنمود یک کشور دو نظام وجود ندارد و عزم کشور در مخالفت با دخالت نیروهای بیگانه در امور هنگ کنگ نیز پابرجاست.

وضعیت هنگ کنگ روز به روز وخیم تر می شود و این سبب نگرانی مردم شده است. در این زمان بحرانی رهبر چین «سه جدیت»،« چهار پشتیبانی قاطع» و« سه عزم تزلزل ناپذیر»، معتبرترین اظهارنظر درباره هنگ کنگ را بیان کرده است، موضع دولت چین قطعی و امری غیرقابل انکار است.

در روزهای اخیر بر آتش خشونت در هنگ کنگ دامن زده شده است و رفتارهای دیوانه وار اغتشاش گران بار دیگر شدت یافته و می توان گفت تکان دهنده و وحشتناک است.

عصر 23 آبان، یک کارگی نظافتچی هفتاد ساله که روز چهارشنبه در خیابان مورد حمله اغتشاش گران با آجر قرار گرفته بود، در بیمارستان براثر وخامت وضعیتش از دنیا رفت. « روزنامه تاکونگ» هنگ کنگ در مقاله ای نوشت، این کارگر هیچ گونه دشمنی با اغتشاش گران سیاه پوش نداشت، چرا با این مصیبت رو به رو شد؟ زیرا به نظر اغتشاش گران سیاه پوش، او به فرخوانی اعتصاب کار، اعتصاب درس و اعتصاب بازار توجه نکرد، از نظر آن ها این جرم بزرگی است!

اغتشاش گران حتی دست های جنایتکارشان را به سمت مقامات بلندپایه هنگ کنگ و خارج از جزیره نیز دراز کرده اند. بامداد جمعه، سایت خبری دولت اداری ویژه هنگ کنگ با انتشار پیامی مدعی شد، جنگ روا هوا، رییس دادگستری، روز پنج شنبه در لندن در مسیر خود به محل برگزاری یک فعالیت مورد حمله قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

پیش تر در این هفته، مردی در خیابان با اغتشاش گران درگیری لفظی پیدا کرد که بر روی او بنزین ریخته و او را به آتش کشیدند. این واقعا صحنه ای بسیار ترسناک است!

بیشتر جهانیان با حقایق هنگ کنگ آشنا شده اند. چند روز اخیر ویدیویی کوتاه از مصاحبه شائو لان سخنگوی فتنه گران هنگ کنگ با «صدای آلمان» در اینترنت بازتاب گرمی به دنبال داشت. در برابر سوالات مجری، مانند این سوال که قصد ترور پلیس نیز دفاع از خود است؟ چرا کتک زدن افراد دارای اختلاف نظر را مورد سرزنش قرار نمی دهید؟ پاسخ های این زن ناهماهنگ و پر از اشکال است و هیچ منطقی ندارد. سوال های صریح مجری رسانه آلمان آب سردی به روی فتنه گران هنگ کنگ ریخته است، در حالی که آنان برای جذب حمایت به اروپا و آمریکا سفر می کنند، اما در واقع افراد بیشتری با چهره حقیقی شان در به اصطلاح تظاهرات صلح آمیز آشنا می شوند.

گرچه برخی نیروهای بیگانه همچنان به سیاه نمایی و دخالت در امور داخلی چین می پردازند، برخی رسانه های غربی بازهم بر "کوری در انتخاب" ایستادگی می کنند، اما یقین داریم برای دانستن حقایق هرگز دیر نیست و خواست مردم برای جلوگیری از خشونت ها و آشفتگی ها زیر پا گذاشته نمی شود.

دنگ شیائو پینگ رهبر نسل دوم حزب کمونیست چین نظریه ای اساسی مطرح کرد: توسعه منطق در اولویت است و ثبات از همه مهم تر است. بدون محیط پایدار هیچ کاری نمی توان انجام داد، نتایج به دست رسیده نیز از دست می رود.

30 سال از آن زمان گذشته اما سخنان دنگ را باید همچنان شنید. باید به جهان امروز نگاه کنیم، برخی کشورها و مناطق از جمله بسیاری از کشورهای خاورمیانه وضعیت توسعه خوبی داشتند، اما ناگهان گرایش توسعه آن ها قطع شده، یکی از علل مهم، دخالت نیروهای بیگانه و آشفتگی پیوسته ناشی از همین مساله است، در نهایت این مردم محلی هستند که رنج می بینند، همچنین موج پناهندگی افزایش یافته و بار سنگینی برای کشورهای اطراف مانند ایران و ترکیه و کشورهای اروپا همراه آورد.

جلوگیری از خشونت و آشفتگی و بازگشت نظم لازم ترین وظیفه کنونی هنگ کنگ است. شکوفایی و ثبات هنگ کنگ نه تنها مطابق با منافع چین است بلکه به نفع جامعه جهانی نیز است. کسانی که با آتش بازی می کنند، حتما در آتش می سوزند، مجازات آنان حتما فرا می رسد. پشتیبانی، تشویق و اغماض خشونت ها و عملیات تروریستی در هنگ کنگ، در نهایت آتش به جان خودشان می اندازد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: