پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون، از آمادگی مجلس برای بررسی دو فوریتی لایحه نظام رتبه بندی معلمان خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خانه ملت، محمدمهدی زاهدی در تشریح نشست (دوشنبه ۲۷ آبان) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: نشست امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش جهت ارائه گزارش درباره عملکرد این وزارتخانه در حوزه رتبه بندی معلمان، مندرج در مفاد قانون برنامه ششم توسعه بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه قید شده که نظام رتبه بندی معلمان در بودجه سنواتی دیده و اجرایی شود، ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش از تصویب نظام رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و اذعان کرد که این لایحه به زودی در صحن دولت بررسی می‌شود.

وی اضافه کرد: درخواست نمایندگان عضو کمیسیون آموزش این بود که این لایحه به صورت دو فوریتی به نمایندگان مجلس ارائه شود تا رتبه بندی معلمان با اولویت در صحن علنی مجلس بررسی شود.

زاهدی بیان کرد: از سوی دیگر اختلاف برداشتی از متن قانون برنامه ششم وجود داشت که آیا نیاز است رتبه بندی معلمان به صورت لایحه‌ای مستقل به مجلس ارائه شود یا خیر که مقرر شد معاونت حقوقی مجلس در این باره بررسی‌‎هایی داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: موضوع دیگری که در کمیسیون آموزش در حضور وزیر آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اختصاص بنزین سهمیه‌ای به سرویس مدارس است که سرویس مدارس باید با ثبت نام در سامانه‌ای که آموزش و پرورش برای سرویس مدارس پیش بینی کرده، ثبت نام‌ها صورت گیرد تا بار هزینه‌ای جدید به خانواده‌ها تحمیل نشود.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: