پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات مسکن فرهنگیان را اعلام کرد و از ابلاغ بخشنامه آن از امروز به استان‌ها خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پانا، گودرز کریمی‌فر درباره جزییات تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی برای تحویل ۱۷۰ هزار واحد مسکونی به فرهنگیان گفت: این تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی در ۷ ماده تهیه، تدوین و تنطیم شد و به امضای دو وزیر رسیده است.

وی ادامه داد: موضوع این تفاهم‌نامه تامین ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و مناطق روستایی کشور برای فرهنگیان فاقد مسکن براساس اعلام نیاز ۳۲ استان کشور است.

کریمی‌فر افزود: برای این موضوع فرهنگیان باید درخواست دهند و ما با هماهنگی ادارات راه و شهرسازی استان‌ها استعلام می‌گیریم که افراد متقاضی فاقد مسکن هستند یا نه.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: متقاضیان باید فاقد زمین و واحد مسکونی باشند، تاکنون از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید یا احداث مسکن استفاده نکرده باشند و فرم "ج" آنان در استعلام، سبز باشد نه قرمز.

وی درباره شرایط افراد متقاضی ادامه داد: افراد متقاضی باید یا متاهل، سرپرست خانوار یا زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن یا حداقل دارای ۵ سال سابقه سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا باشد. تاکید ما بر رعایت اولویت گروه‌های هدف، بانوان سرپرست خانوار و کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی با بالای ۲۰ سال سابقه، زوجین فرهنگی و بازنشستگان است. بعد از اولویت این ۴ گروه به سراغ افراد جدید‌الاستخدام می‌رویم.

کریمی‌فر درباره اینکه فرهنگیان متقاضی باید چطور درخواست خود را اعلام کنند گفت: بخشنامه این موضوع امروز به ۳۲ استان ارسال می‌شود تا به ۷۵۰ منطقه آموزشی و مدارس کشور بفرستند. فردی که متقاضی این طرح است می‌تواند فرم پیوست این بخشنامه را پر کند و درخواست دهد.

وی ادامه داد: افراد متقاضی باید در این فرم نام و نام خانوادگی، شماره پرسنلی، شماره شناسنامه، وضعیت شغلی، سابقه و شهر محل خدمت، محل سکونت، تعداد افراد تحت تکفل، شماره ملی و نام همسر را کامل کنند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا به افراد متقاضی وام تعلق می‌گیرد گفت: شرایط ساخت، احداث و واگذاری این موضوع برعهده وزارت راه و شهرسازی است که در هر شهر و استان میزان تنوع وام متفاوت است و بانک عامل مسکن آن را عهده‌دار خواهد شد. موضوعاتی مانند متراژ واحد و وام گام‌های بعدی است که وزارت راه با بانک عامل مسکن آنان را مشخص می‌کند.

کریمی‌فر در ادامه افزود: وزارت آموزش و پرورش نیز وام ثانویه‌ای را برای این موضوع تدوین کرده است که بعد از مشخص شدن افراد، کمک‌های اعطایی و تسهیلاتی از طریق وام ثانویه به افراد تحویل داده می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: بنا داریم تا پایان ۳ سال ۱۷۰ هزار واحد را تحویل فرهنگیان دهیم.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: