پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد چین رسیدگی به درخواست ارتش آمریکا برای بازدید ناوگانش از هنگ کنگ را تعلیق کرده و تحریم علیه سازمانهای غیردولتی آمریکا از جمله بنیاد ملی دفاع از دمکراسی را که در آشوبهای هنگ کنگ دخالتهای ناگواری داشته اند، آغاز می کند.

هوا چون یینگ 11 آذر در نشست خبری وزارت خارجه چین گفت آمریکا برغم مخالفت چین «طرح قانونی حقوق بشر و دمکراسی هنگ کنگ» را تصویب و به قانون تبدیل کرد که اقدامی مغایر با حقوق بین المللی و اصول روابط بین المللی است و مداخله در امور داخلی چین به شمار می رود که چین نیز مخالفت قاطعانه خود را با آن اعلام کرده بود.

این سخنگو افزود با توجه به این اقدام بی پایه آمریکا، دولت چین از امروز رسیدگی به درخواست ارتش آمریکا برای بازدید ناوگانش از هنگ کنگ را تعلیق و تحریم علیه سازمانهای غیردولتی آمریکا از جمله بنیاد ملی دفاع از دمکراسی آمریکا، مؤسسه ملی دمکراسی آمریکا برای امور بین المللی، مؤسسه بین المللی جمهوری خواهان آمریکا، سازمان دیدبان حقوق بشر و سازمان خانه آزادی را آغاز می کند.

این سخنگو با تاکید بر لزوم فوریت دست کشیدن آمریکا از اقدامات نادرست فعلی خود و مداخله در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین، خبر داد چین طبق پیشرفت تحولات اقدامات ضروری بیشتری به منظور دفاع از ثبات و شکوفایی هنگ کنگ و حاکمیت، امنیت و توسعه کشور به اجرا خواهد گذاشت.

خانم هوا چون یینگ خبر داد وقایع و مدارک فراوانی نشان می دهد این سازمانهای غیردولتی به روشهای مختلف از آشوبگران هنگ کنگ حمایت و آنها را به انجام خشونت و جرائم و اقدامات استقلال طلبانه وسوسه کرده اند و در ایجاد اختلال و آشوب در هنگ کنگ نقش مهمی داشته اند که باید مورد تحریم قرار گیرند و بهای اقدامات خود را بپردازند

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: