پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان گفت: بهترین راه برای ایجاد اشتغال پایدار اقتصاد مقاومتی است زیرا می تواند کشور را از بحران ‏های مالی، اقتصادی و سیاسی نجات دهد و به عمران و آبادانی برساند.
گیتی آنلاین _ حبیب اله سالارزهی، رئیس جامع دانشگاه علمی کاربردی سیستان وبلوچستان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان گفت: با توجه به تحریم های وضع شده در کشور، این اقتصاد می تواند حلال مشکلات ناشی از بیکاری در ایران و رونق تولید ملی باشد، از این جهت بهترین راه برای ایجاد اشتغال پایدار اقتصاد مقاومتی است که می تواند کشور را از بحران ‏های مالی، اقتصادی و سیاسی نجات دهد و به عمران و آبادانی برساند.

وی افزود: دانشجویان باید برای ارتقاء یادگیری و تحقیق، در فضایی فراتر از فضای دانشگاه قرار بگیرند آنان بتوانند با ورود و مشاهده بازار، فرصت ها و ظرفیت های موجود را شناسایی و توانمندی های بالقوه و بالفعل خود را شکوفا کنند.

رئیس دانشگاه جامع  علمی کاربردی استان تصریح کرد: خداوند هیچ انسانی را بدون استعداد ومهارت خلق نکرده،هر فرد دارای ظرفیت فکری، علمی، مهارتی و اجتماعی می باشد. زمانی که این ظرفیت ها در بستر تیم، گروهی و خرد جمعی قرار می گیرد مسیر کارآفرینی را فراهم می کند.

وی ادامه داد: دانشجویان با تشکیل تیم های کسب وکار می توانند شرکت های تعاونی در حوزه مشاغل خانگی تاسیس کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: گاهی ترس و دلهره در وجود انسان مانع ورود به فضا کسب و کار می شود در حیطه کارآفرینی ریسک وشجاعت لازم است.

وی با اشاره به این که نیروهای فعال، دانش‌آموزان و دانشجویان باید این فرصت را داشته باشند که در حوزه‌هایی که مشغول به کار هستند، کارآفرین شده یا جذب مجموعه‌هایی شوند که کارآفرینان آن جا را اداره می‌کنند، خاطر نشان کرد: در سیستان و بلوچستان خصوصا منطقه ایرانشهر با ایجاد مشاغل کوچک و خانگی در زمینه های غذاهای سنتی، گیاهان دارویی، فرآوری خرما، حصیربافی، دوخت های سنتی و سوزن دوزی و بسیاری از پتانسیل های دیگراین شهرستان، دانشجویان می توانند با تجاری سازی و نوآوری براساس نیازمندی های بازار نوین اقدامات موثری انجام بدهند.

سالارزهی با تاکید بر اهمیت توانمندسازی جوامع محلی برای رونق مشاغل کوچک گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی موجب تقویت روحیه خودباوری صاحبان مشاغل کوچک می شود تا بتوانند حرفه خود را توسعه و به بازار عرضه کنند. 

وی تصریح کرد: دانشجویان می توانند با شکستن حصارهای فکری و ذهنی، شبکه سازی وایجاد تیم نیازهای بازار خارج از این استان و کشور را با شناسایی قابلیت و توانمندی های منطقه ایرانشهر پیوند دهند و همچنین استفاده از پتانسیل های گردشگری و بوم گردی سنتی و اجتماعی می تواند باعث ایجاد نوآوری هایی در منطقه شود.

وی در پایان عنوان کرد: اساتید هر دانشگاه باید زمان های خاصی را اختصاص به دورهمی های کارآفرینی دهند تا این نشست ها دردانشجویان باعث ایجاد فکر خلاق و طوفان مغزی شود و به آنان در شکوفا کردن توانمندی هایشان کمک شایانی کند. 
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: