پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
در یازده روز گذشته 750 بیمار مبتلا به آنفلوانزا و سرماخوردگی به بیمارستان بوعلی زاهدان مراجعه کردند و 5 نفر بر اثر آنفلوانزا جان باختند.
گیتی آنلاین_ به گزارش روابط عمومی- سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید از روند ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به آنفولانزا در بیمارستان بوعلی زاهدان با بیان این مطلب  اظهار داشت:با بیان این مطلب گفت: از مجموع مراجعه کنندگان به این بیمارستان از ابتدای آذر تا کنون تنها 65 نفر احتیاج به بستری داشتند و بقیه با ویزیت و درمان سرپایی به منزل بازگشتند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در 4 بیمارستان بوعلی، علی اصغر(ع)، علی ابن ابیطالب(ع) و تامین اجتماعی زاهدان در مجموع 150 نفر به خاطر ابتلا به آنفلوانزا بستری هستند ادامه داد: با توجه به اینکه هوا امسال زودتر از سال های قبل سرد شد شیوع آنفلوانزا سریعتر اتفاق افتاد و معمولا مدت زمان شیوع این بیماری 6 تا 8 هفته است بنابراین حداقل 3 هفته دیگر این بیماری شیوع خواهد داشت.

وی با تاکید بر خود مراقبتی و رعایت بهداشت عمومی توسط هم استانی ها تصریح کرد: اگر فردی دچار علائمی مانند تب و لرز ناگهانی، درد شدید استخوانی شد با استفاده از مایعات گرم و آبمیوه طبیعی، قرص های تسکین دهنده درد و استراحت کردن می تواند بهبود یابد اما اگر بیماری طولانی و یا عارضه دار شد به پزشک مراجعه کند.

این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: اگر فردی در گروه های خطر مانند افراد بالای 65 سال، بیماران قلبی، ریوی، بیماران دیابتی، مادران باردار، کودکان زیر 2 سال، افراد مصرف کننده داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی هستند بلافاصله پس از مشاهده علائم به پزشک مراجعه کند.

دکتر هاشمی شهری همچنین از پزشکان خواست: از تجویز بی رویه آنتی بیوتیک برای بیماران سرماخورده یا مبتلا به آنفلوانزا خودداری کنند.


شایان ذکر است: با مشارکت صدا وسیمای استان و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برنامه های رادیویی و تلویزیونی به زبانهای بلوچی و سیستانی با حضور همکاران متخصص عفونی آموزش های لازم در خصوص پیشگیری از آنفلوانزا را به سمع و نظر مردم عزیز خواهند رساند.نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: