پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
کارگردان مستند «سوسن در سحر می شکفد» عنوان کرد:
روح‌الله اکبری بیان کرد که مستندسازان برای جشنواره ها فیلم نمی سازند اما هر مستندسازی به فیلم خود و نمایش آن در جشنواره سینماحقیقت فکر می کند.
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، روح الله اکبری که امسال با مستند «سوسن در سحر می شکفد» در بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه‌بلند سیزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور دارد، ضمن بیان این مطلب گفت: مستندسازان برای جشنواره‌ها فیلم نمی‌سازند اما هر مستندسازی به فیلم خود و نمایش آن در جشنواره سینماحقیقت فکر می کند، چرا که این جشنواره خصوصا برای کسانی که در شهرستان زندگی و کار می کنند، سکویی برای دیده شدن و در معرض نقد قرار گرفتن به حساب می آید.
این مستندساز فعال در صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: من آثار زیادی را در صدا و سیما ساخته ام که اگر فرصتی بود تا همین مستندها را با همکاری نهادهای دیگری مثل مرکز گسترش سینما مستند می‌ساختم، بسیاری از چارچوب ها می توانست در فیلم وجود نداشته باشد و با اثر متفاوت تری روبه رو می شدیم.
وی درباره تازه‌ترین کار خود با عنوان «سوسن در سحر می شکفد» نیز گفت: این مستند داستان سوسن دختری از عشاير کوچ‌روی ايل زوله کرمانشاه را بیان می کند که عاشق ورزش کيک بوکسينگ است اما پدرش موافق حضور او در باشگاه نیست و در برابر دختر که حتما می خواهد در این ورزش فعالیت کند، مقاومت دارد. کار به جایی می رسد که پدر، دختر را یک هفته در سیاه چادر حبس می کند تا دختر منصرف شود اما سرانجام به شرط مخفی ماندن این موضوع از دیگران اجازه رفتن به باشگاه را به دختر می دهد، سرانجام سوسن نه تنها این ورزش را یاد می گیرد که قهرمان کرمانشاه و بعد ایران می شود و حالا آرزو دارد ، برای دختران عشاير زير سياه چادر، باشگاه کيک بوکسينگ راه بیاندازد.
روح الله اکبری که پیش از این با مستند «جلیل و خلیل» در جشنواره های داخلی و خارجی بسیاری هم شرکت داشته  و جایزه مستند جشنواره فیلم کوتاه تهران را از آن خود کرده است، در پایان عنوان کرد: راه بردن به درون ایل ها و عشایر و دوربین را وارد زندگی آن ها کردن به نوعی که بتوان واقعیت ها را نشان داد بسیار سخت است. در ساخت این مستند هم ما با دشواری هایی چون راضی کردن خانواده به فیلمبرداری تا همراه شدن آن ها که در حال کوچ بودند روبه رو بودیم.
سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای 18 تا 25 آذر ماه 1398 به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: