پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
انجمن اسلامی چین روز پنج شنبه 14 آذر/ 5 دسامبر درباره تصویب لایحه سیاست حقوق بشر اویغورها سال 2019 توسط مجلس نمایندگان کنگره آمریکا بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرد.

روز سه شنبه به وقت محلی، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا لایحه سیاست حقوق بشر اویغورها در سال 2019 میلادی را بررسی کرده و به تصویب رساند. این لایحه با نادیده گرفتن حقایق منطقی، وضعیت حقوق بشر و سیاست دولت چین درباره شین جیانگ را هدف تحریک، سیاه نمایی و انتقاد بی پایه قرار داده است. ما ضمن ابراز نفرت شدید، قاطعانه با آن مخالفت می کنیم.

از زمان تاسیس جمهوری خلق چین، به ویژه از زمان برگزاری هجدهمین دور نشست کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، تحت رهبری قوی دولت مرکزی حزب کمونیست، توسعه اقتصادی و اجتماعی و حقوق بشر در شین جیانگ به دستاوردهای بزرگی دست یافته است که بر اساس آن، سطح زندگی مردم اقوام مختلف تا اندازه زیادی ارتقا یافته، آزادی اعتقادات مذهبی براساس قانون مورد تضمین و فرهنگ برجسته اقلیت ها نیز مورد حفاظت و شکوفایی قرار گرفته است. مردم از اقوام مختلف شین جیانگ در فضای برابر، با اتحاد و همزیستی زندگی آرام خود را دارند و ضمن کمک به یکدیگر، به طور مشترک از نتایج توسعه بهره مند می شوند.

از مدت زمان طولانی، آزادی اعتقادات مذهبی از جمله سیاست های اصلی دولت چین است. بر اساس قواعد قانون اساسی و قانون منطقه خودمختار قومی، حق آزادی اعتقادات مذهبی مردم اقوام مختلف شین جیانگ به طور کامل مورد احترام و حفاظت قرار گرفته است. 56 قومیت مانند اویغور، هان، هویی و مغول در شین جیانگ زندگی می کنند و جمعیت آنان بیش از 25 میلیون نفر است. آن ها از مذاهب اسلامی، بودایی، تائوئیسم و مسیحی پیروی می کنند. در این میان، 10 قومیت مانند اویغور و قزاق به دین اسلام اعتقاد دارند و دارای 24 هزار و 400 مسجد هستند. تعداد پرسنل مذهبی مانند امام مسجد نیز به 29 هزار نفر می رسد. بر اساس سیاست کشور مبنی بر سازماندهی زیارت، دولت شین جیانگ برای تامین زیارت موفق مسلمانان از اقوام مختلف، از سال 1996 میلادی، سالانه هواپیماهای چارتر و خدمات با کیفیت بالا در ورود و خروج و امور پزشکی در اختیار آنان قرار می دهد. در ماه رمضان هر سال، دول سطوح مختلف نیز به مسلمانان احترام می گذارند و در برگزاری آیین آن ها دخالت نمی کنند و عرضه و تقاضای بازار و امنیت مکان های مذهبی را در این ماه نیز تامین می کنند.

از دهه نود قرن بیستم، سه نیرو در داخل و خارج از چین به بهانه مذهبی و با سوءاستفاده از احساسات مردم، آنان را به برپایی حملات تروریستی تحریک کرده اند که این مساله به طور جدی ضمن تخریب نظم آرام اجتماعی و همبستگی قومی، گستاخانه حق زندگی، بقا و توسعه مردم اقوام مختلف شین جیانگ را پایمال کرده است.

شین جیانگ میدان مبارزه اصلی چین برای مقابله با تروریسم و نابود کردن افراط گرایی است. شین جیانگ بر اساس قانون، مرکز آموزش مهارت های حرفه ای را تاسیس کرد که ضمن نابودی زمینه گسترش تروریسم و افراط گرایی مذهبی، به طور موثر از تکرار بروز فعالیت های تروریستی جلوگیری کرده و تا حد امکان حقوق اساسی مردم اقوام مختلف مانند حق زندگی، بقا و توسعه را تضمین کرده و مقاومت ضد تروریسم و نابودی افراط گرایی با موفقیت به مراحل مهم رسیده است.

ما از آمریکا می خواهیم، به حقیقت و واقعیات احترام گذاشته و از اقدامات دخالت جویانه در امور داخلی چین و آسیب رسانی به احساسات مردم دست بردارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: