پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
کمیته دایمی مجلس نمایندگان خلق منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ در واکنش به تصویب «لایحه سیاست حقوق بشر اویغورهای سال 2019» در مجلس نماینگان کنگره آمریکا بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است که مجلس نمایندگان کنگره امریکا از طریق تصویب یک لایحه داخلی وضعیت حقوق بشر شین جیانگ و اقدامات این منطقه در راستای مبارزه با تروریسم و نابود کردن افراطگرایی را مورد انتقاد و اتهام قرار داده است. کمیته دایمی مجلس شین جیانگ قاطعانه با آن مخالفت و آن را محکوم می کند. این لایحه آمریکا با نادیده گرفتن ثبات و پیشرفت و واقعیات همبستگی و همآهنگی اقوام مختلف شین جیانگ و زندگی آرام و سعادتمند آنها، ثبات و پیشرفت این منطقه را مورد انتقاد بی اساس و سیاهنمایی خودسرانه قرار داده است که مداخله گستاخانه در امور داخلی چین است. درباره امور شین جیانگ تنها مردم اقوام مختلف شین جیانگ از حق بیان و ارزیابی بیشتر دارند.

در این بیانیه آمده است: منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ همواره برای مبارزه با تروریسم و افراطگرایی قاطعانه اقدام و مطابق قانون حقوق و امنیت مردم را تضمین کرده است. واقعیات نشان داده است که اقدامات شین جیانگ در مبارزه با تروریسم و نابود کردن افراطگرایی با رهنمود و خواست کشور قانونمدار منطبق و نیز بخش مهمی از مبارزه جامعه جهانی با تروریسم است و این اقدامات با اهداف و اصول سازمان ملل در راستای مبارزه با تروریسم و حفظ حقوق بشر اساسی سازگاری دارد.

این بیانیه یادآور شده است: در منطقه شین جیانگ مردم اقوام مختلف اعم از کم جمعیت یا پر جمعیت و ادیان آنها، از حقوق و وظایف برابر سیاسی و قانونی برخوردار بوده و همه آنها از حق بیان تقاضا و مدیریت کشور و مشارکت در امور اجتماعی برخوردار هستند.

در این بیانیه همچنین عنوان شده است: در 70 سال گذشته پس از تأسیس جمهوری خلق چین، مردم اقوام مختلف شین جیانگ با همبستگی و تلاش مشترک به سازندگی خانه زیبای خود پرداخته و در روند آن روابط مطلوب بین اقوام مختلف حاکی از برابری، همبستگی، کمک به یکدیگر و همآهنگی و همچنین روابط بین ادیان مختلف حاکی از احترام متقابل و همزیستی مسالمت آمیز برقرار کرده اند. اکنون شین جیانگ در بهترین زمان برای شکوفایی و توسعه قرار دارد و هیچ نیرویی نمی تواند مانع پیشرفت شین جیانگ شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: