پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۹
یک ثبت نام متفاوت در انتخابات سلسله و دلفان
صادقی از چهره های ملی و سرداران بلندپایه کشور به همراه همسرش در فرمانداری دلفان حضور پیدا کرد و در یازدهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد
 

 

حوزه انتخابیه سلسله و دلفان شاهد یک ثبت نام متفاوت بود.سردار حشمت . 

به گزارش گیتی آنلاین،  سردار صادقی در واکنش خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات این حوزه انتخابیه که از او پرسیدند چرا همراه با همسرش برای ثبت نام حضور پیدا کرده است گفت: در یکی از بولتن‌های محرمانه برایمان آمد و یکی از بدترین خبرهای چند سال گذشته را خواندم؛ خبر تلخ این بود که زنان هم‌ولایتی من بخاطر فقر بر سر چهارراه‌ها و میادین مشغول کارگری هستند تا شکم خانواده‌شان را سیر کنند، در حالی که خود من همراه با رزمندگان، شهدا، جانبازان و آزادگان این دیار در هشت سال دفاع مقدس جانمان را کف دست گرفته بودیم تا از ناموس این مردم دفاع کنیم. زخمی که از خواندن این خبر بر جانم نشست دردناک‌تر از زخم ترکشی بود که هنوز هم بر تن دارم. 

وی ادامه داد: این حق زنان هم ولایتی ما نیست که عمله‌ی خانه‌های این و آن باشند؛ شان زنان دیار من بسیار بالاتر از این است. یکی از مهمترین دلایل حضور من در این میدان بازگرداندن جایگاه واقعی زنان لک به آنهاست. همسرم در دوران جنگ و دفاع مقدس که بنده در جبهه بودم با همدلی و صبوری دوری را تحمل کرد و پس از آن نیز در مأموریت‌های فراوان و روزهای سخت کار یک سرباز وطن، مدیر توانمند خانه و مربی شایسته‌ای برای تربیت فرزاندانمان بود. حال چگونه ما می‌توانیم چنین جایگاه رفیعی را برای زنان جامعه مان نادیده بگیریم؟ چه بسیار کلانتر زنانی که استعداد و توانایی شان نادیده گرفته شده و استعدادشان هرز رفته است. زنان نیمی از جامعه‌ی ما هستند در حالی که نقش بسیار کمی در اداره‌ی کشور دارند. به صراحت عرض می کنم که در بسیاری موارد اگر کار را به زنان می دادیم نتیجه بهتری می گرفتیم. 

سردار صادقی افزود: متاسفانه بسیاری از مردان ما حاضر نیستند دوش به دوش همسرشان در مجامع عمومی ظاهر شوند چه رسد به اینکه برای زنان این دیار در اداره ی امورات مختلف حوزه انتخابیه سلسله و دلفان نقشی قائل باشند. 

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه دلفان و سلسله در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظرتان در ارتباط با اجماع کاندیداها در این دوره از انتخابات چیست، گفت: اجماع یعنی معامله بر سر منافع مردم! هرگونه اجماع یا قرعه کشی و بیرون آوردن اسم یکنفر توهین به شعور و عقلانیت مردم است. مگر می شود وکیل ملت را چند نفر در یک شب نشینی با قرعه کشی انتخاب کنند؟ به کسانی که سه چهار دوره کاندید شده و مورد اقبال مردم قرار نگرفته اند برادرانه توصیه می کنم چشم به برنده شدن در قرعه نداشته باشند و به خاطر منافع بلندمدت مردم کنار بکشند. 

سردار صادقی که یکی از فرماندهان و سرداران نیروهای مسلح است و علاوه بر وجهه‌ی نظامی، دارای شخصیتی علمی و اجرایی است در ادامه به برخی فرصت‌طلبان سیاسی اشاره کرد و گفت: برخی ها متاسفانه  برای رسیدن به مطامع کوتاه مدت شخصی، منافع بلند مدت مردم نجیب دلفان و سلسله را  پایمال کرده و با ایجاد بازی الشتری ـ نورآبادی بین مردم این دو شهرستان تفرقه ایجاد کرده‌اند درحالی که سلسله و دلفان یک روح در دو بدن هستند و راه توسعه ی متوازن این دو شهرستان تا زمانی که صاحب کرسی نمایندگی جداگانه می‌شوند این است که متحد باشند و حول اصالت تاریخی و هویت قومی خود که همان لک بودن است جمع شوند.  

وی با طرح این سوال که چرا بروجرد، مهاباد، زابل، کاشان، ملایر، دزفول و آبادان صداوسیمای محلی یا رادیوی شهری دارند اما ما لک‌ها با وجود گویشوران فراوان و فرهنگ و موسیقی ریشه‌دار از داشتن یک رادیوی محلی محروم هستیم؟گفت:  وجه اشتراک مردم این حوزه هویت و زبان لکی آنهاست و تنها راه رسیدن به این هدف مهم، احیای هویت لکی است و مهم‌ترین ابزار ترویج فرهنگ اصیل لکی داشتن رادیو لکی است که من همینجا قول می دهم یکی از مهمترین ماموریت‌هایم راه‌اندازی رادیو لکی برای این حوزه انتخابیه باشد. ما با رادیو لکی می‌توانیم هویت تاریخی خود را باز یابیم. ما نباید هویت خودمان را فراموش کنیم. به قول رهبر معظم انقلاب «خودفراموشی به معنای فراموش کردن هویت خود، امری خطرناک است که وجود آن در ادبیات سیاسی یک کشور به ذلت و خواری مردم آن کشور می‌انجامد. اگر قوم و ملتی هویت و تاریخ و فرهنگ و زبان خود را فراموش کنند نتیجه‌ی آن ذلت و بدبختی این قوم خواهد بود.» 

گفتنی است ریاست کارگروه حوزه بازرسی در اشراف فرماندهی کل قوا، مدیرکل بازرسی و مسؤول هیئت‌های بازرسی از صنایع دفاعی وزارت دفاع، دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری توسعه‌ی قابلیت‌های مدیریتی این وزارتخانه و مدیرکل انتصابات و  ارزیابی مدیران 
و فرماندهان ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله مسؤولیت‌های سردار صادقی بوده است.

 مریم نظری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: