پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
شبکه تلویزیونی بین المللی چین (CGTN) وابسته به رادیو و تلویزیون مرکزی چین دو مستند به زبان انگلیسی درباره مبارزه با تروریسم در شین جیانگ چین پخش کرد که در آن آسیب های ناشی از تروریسم و افراط گرایی در شین جیانگ را نشان داده و جنایت های وحشیانه "جنبش اسلامی ترکستان شرقی" که به عنوان سازمان تروریستی شناخته می شود، در منطقه شین جیانگ را فاش کرد.
پس از پخش این مستند در شبکه های اجتماعی، بسیاری کاربران اینترنتی خارجی گفتند که آیا چنین فعالیت های خشونت بار و تروریستی خونین همان ادعای حقوق بشری آمریکاست؟ حقیقت مساله شین جیانگ این است که سازمان های تروریستی در شین جیانگ مردم بی گناه را کشته اند.

با این حال، برخی رسانه های غربی که مشتاق جوسازی در مساله حقوق بشر شین جیانگ هستند، در مقابل پخش این دو مستند سکوت کرده اند. این در حالیست که گویی آن دسته سیاست بازان آمریکایی که در تصویب به اصطلاح "لایحه سیاست حقوق بشر اویغورها در سال 2019" بسیار تلاش کرده اند، به طور ناگهانی ناپدید شدند.

اگر کسی همچنان درباره مبارزه با تروریسم و برطرف کردن افراط گرایی در شین جیانگ تردید دارد، لطفا دو مستند یاد شده را تماشا کند. با تماشای این دو مستند به طور کامل اقدامات چین را درک خواهند کرد. در مستند «مبارزه با تروریسم در شین جیانگ چین» بسیاری از تصاویر حقیقی درباره حادثه تروریستی "5 ژوییه" ارومچی در سال 2009، حادثه تروریستی 28 اکتبر پکن در سال 2013 و حمله تروریستی اول مارس کون مینگ سال 2009 است که به طور عینی تلاش ها و بهای سنگین چین برای مقابله با "سه نیروی تروریسم، افراط گرایی و تجزیه طلبی" را نشان می دهد. در مستند دیگر «دست سیاه پشت پرده: جنبش اسلامی ترکستان شرقی و خشونت و تروریسم شین جیانگ» نیز با نشان دادن واقعیات تلخ و بی رحمانه و به طور مفصل جنایت های جدی جنبش اسلامی ترکستان شرقی از جمله پخش اندیشه افراط گرایانه، تحریک انتقام بین اقوام، آسیب جدی به زنان و کودکان و ایجاد حوادث خشونت آمیز و تروریستی تشریح می شود. در این مستند همچنین با استناد به شواهد محکم فاش شده است که جنبش اسلامی ترکستان شرقی بخشی از سیستم تروریستی بین المللی بوده و این سازمان نه تنها امنیت چین، بلکه امنیت جهان را نیز مورد تهدید قرار داده است.

با پخش این دو مستند، جامعه جهانی بیش از پیش با حقایق مساله شین جیانگ آشنا شده و نیز "سکوت کردن" رسانه ها و سیاست بازان غربی و اجرای معیار دوگانه آن ها نشان داده می شود. این رسانه ها و سیاست بازان که همواره به جنجال سازی و تحریک ناآرامی در دیگر کشورها پرداخته اند، به هیچ وجه به امنیت مردم اقوام مختلف شین جیانگ چین توجه نمی کنند، بلکه به بهانه حقوق بشر، دموکراسی و آزادی، چین را بی اعتبار ساخته و قصد تجزیه و جلوگیری از توسعه چین و کسب منافع سیاسی دارند. مگر سیاست بازان آمریکا حادثه 11 سپتامبر را فراموش کرده اند؟

همان طور که در پایان مستند CGTN آمده است: برخی غربی ها با هدف مغرضانه در مساله شین جیانگ دروغ هایی گفته و درباره چین سیاه نمایی کرده اند. این اقدامات آن ها به نوعی تشویق نیروهای تروریستی است. مساله شین جیانگ مساله قومی، مذهبی و حقوق بشر نیست، بلکه مساله ای مربوط به مبارزه با تروریسم و مخالفت با تجزیه چین است.

به برخی غربی ها توصیه می کنیم که دیگر به دروغ گویی و سیاه نمایی درباره مساله شین جیانگ ادامه ندهند، در غیر این صورت، پیام اشتباه به نیروهای تروریستی ارسال کرده و عواقب بد آن را خواهند دید.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: