پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
جلسه تشریح طرح اصلاح هندسی میدان شهدا تربت جام با حضور فرماندار، شهردار، مشاور طرح و اعضای شورای ترافیک شهرستان ، اصحاب رسانه، مسئولین و شهروندان و منتقدین در محل تالار جامی برگزار گردید.

به گزارش گیتی آنلاین، در این نشست مرتضی حمیدی ، فرماندار و رئیس شورای ترافیک شهرستان با بیان اینکه مشکل ترافیکی میدان شهدا از سالیان زیادی باعث گلمندی شهروندان شده است گفت: در سالهای قبل اقدامات جزئی برای حل این مشکل صورت گرفته ولی در سال گذشته تصمیم بر آن شد تا با نظر اعضای شورای ترافیک شهرستان یک اقدام کارشناسی و اساسی صورت گیرد. از این رو از بین مشاوران زبده استانی که در حوزه ترافیکی استان کارنامه موفقی دارند، یک مشاور انتخاب و حدود 6 ماه روی این طرح مطالعه داشت و در نهایت چندین طرح مانند چراغ فرماندهی و اصلاح هندسی میدان ارائه نمود که بعد از بررسی طرح ها و رتبه بندی ان، در شورای ترافیک به اجرای یک طرح رسیدیم.
هر چند که اجرای کنارگذر در دراز مدت باید صورت گیرد و این طرح 5 یا در نهایت 7 سال بخشی از مشکل ترافیکی میدان را حل خواهد کرد ولی در دراز مدت باید طرح های اساسی به اجرا درآید.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی حدود 50درصد از طرح اجرا شده و هنوز بخشی از طرح ناقص است که این شاید باعث سردرگمی مردم شده است و چون به جزییات طرح اگاه نیستند سوالات و ابهاماتی برایشان ایجاد گردد.
حمیدی افزود: شهرداری تربت جام به عنوان مجری این طرح به صورت شبانه روز مشغول است و این پروژه در اولویت کاریشان قرار گرفته است و از مردم فهیم تربت جام انتظار صبوری داریم تا بتوانیم این طرح را با موفقیت به پایان برسانیم


در ادامه سیدعلی حسینی، شهردار تربت جام گفت: ما در ابتدا از مردم بابت مشکلاتی که در رفت و آمد و سیمای شهری بخاطر اجرای طرح اصلاح هندسی میدان شهدا ایجاد شده عذر خواهی می کنیم ولی هر اقدام  در راستای حل مشکلات، سختی هایی هم به همراه خواهد داشت که باید به خاطر شیرینی نتیجه صبور باشیم.
حسینی ادامه داد: این طرح با توجه به شرایط موجود، اعتبارات و آیتم هایی انتخاب شده و قطعا طرح های کاملتری هم وجود داشت که در شرایط فعلی و وضعیت موجود میدان، اعتبارات و دیگر گزینه ها این طرح انتخاب شده است وگرنه اجرای کنار گذر یا تقاطع غیر هم سطح نتیجه قابل قبول تری را خواهد داشت.
وی افزود: اما خوشبختانه اجرای کامل این طرح می تواند به روان سازی ترافیک در این بخش از شهر کمک زیادی داشته باشد. بازگشایی خیابان پنجم به این میدان کامل کننده طرح خواهد بود و تا این خیابان بازگشایی نشود، طرح ناقص است.
شهردار تربت جام تاکید کرد: همکاری مردم و مسئولین در موفقیت طرح نقش زیادی دارد و بعد از اجرای طرح باید رفتارهای ترافیکی رانندگان و همکاری و اعمال قانون راهنمای و رانندگی برای تحقق قوانین توقف ممنوع حاشیه و  اطراف میدان و تخلف های احتمالی ضمانت موفقیت طرح است وگرنه مشکلات همچنان باقی خواهد ماند.
حسینی گفت: هر یک از اقدامات و تغییرات در ابعاد میدان و اطراف آن و همچنین یک طرفه شدن بعضی خیابان های اطراف میدان شهدا طبق دفترچه طرح بوده و هیچ اقدام سلیقه ای یا غیر کار شناسی صورت نگرفته است.

وی خاطر نشان کرد: این جلسه هم برای تشریح جزییات طرح تشکیل شده تا مشاور با توجه به نقشه های تهیه شده اجرایی به صورت مستند برای حاضرین تویح دهند تا ابهامات برطرف گردد.


در ادامه نشست مشاور طرح جزییات طرح را توضیح داد و به سوالات حاضرین پاسخ دادند و دلایل یکایک تغییرات و اقدامات صورت گرفته در میدان و اطراف میدان را تشریح کرد
نویسنده:علیرضا فیروزی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: