پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
رادیو و تلویزیون مرکزی چین روز دوشنبه 9 دسامبر/ 18 آذر تفسیری تحت عنوان «برخی غربی ها عواقب بد سکوت خود را برابر واقعیات شین جیانگ خواهند دید» منتشر کرد.

در این مقاله آمده است: اخیرا شبکه تلویزیونی بین المللی چین سی جی تی ان (CGTN) وابسته به رادیو و تلویزیون مرکزی چین دو مستند به زبان انگلیسی درباره مبارزه با تروریسم در منطقه شین جیانگ چین منتشر کرد که در آن بسیاری تصاویر حقیقی حملات تروریستی در شین جیانگ پخش شده و مورد بحث و بررسی داغ جهانیان قرار گرفته است. با این حال، برخی رسانه ها و سیاست‌بازان غربی که مشتاق جوسازی در مساله حقوق بشر شین جیانگ هستند، در مقابل پخش این دو مستند سکوت کرده اند. این امر اجرای معیار دوگانه غرب در مساله مبارزه با تروریسم را به طور کامل نشان داده است که پیام خطرناک به نیروهای تروریستی بین المللی ارسال می کند، آمریکا و غرب عواقب بد آن را خواهند دید.

در این مقاله همچنین آمده است: در چند دهه گذشته، آمریکا به منظور رویارویی با شوروی سابق که به افغانستان تجاوز کرد، مسلمانان سراسر جهان را به پشتیبانی از "جهاد" در افغانستان تحریک کرده و این اقدام آمریکا باعث توسعه سریع سازمان القاعده به رهبری اسامه بن لادن شد و در نتیجه حادثه 11 سپتامبر رخ داد. برخی آمریکایی ها و غربی ها در سال های اخیر بار دیگر به حمایت از گروه های مخالف در جنگ با ارتش سوریه پرداخته و موجب گسترش سریع نفوذ سازمان های افراطی و بروز حملات تروریستی در سراسر جهان شدند، کشورهای غربی نیز قربانی آن بودند.

در این مقاله آمده است: اکنون برخی آمریکایی ها و غربی ها هنوز عبرت نگرفته اند و درصدد تکرار اقدام گذشته خود هستند و از سازمان های تروریستی از جمله "جنبش اسلامی ترکستان شرقی" حمایت می کنند. این، نوعی تشویق نیروهای تروریستی و افراطیست و به شدت به همکاری بین المللی مبارزه با تروریسم آسیب رسانده و باعث تشدید آشفتگی ها در جهان خواهد شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: