پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
در اولین مستند کارگردان ایتالیایی صورت گرفت؛
والنتینا پریماورا در اولین تجربه مستندسازی، خود و خانواده اش را به تصویر کشید.
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بخش نمایش‌های ویژه بین الملل جشنواره سینماحقیقت سیزدهم میزبان اثری است که به نمایندگی از کشور های اتریش، آلمان و ایتالیا حضور دارد و نکته جالب اینکه والنتینا پریماورا کارگردان، مسایل خانواده اش را سوژه اولین فیلم مستندش قرار داده است.
به نظر می رسد پس از آخرین اعمال خشونت خانوادگی،‌ زنی به نام فیورلا مادر سه فرزند تصمیم می‌گیرد تا خانه، زندگی و شوهرش  را ترک کرده و پس از ۴۰ سال، زندگی زناشویی خود را رها کند. او در ۵۸ سالگی،‌ در جستجوی روش‌های جدید زندگی، برای طلاق قانونی اقدام می‌کند. دخترش والنتینا با دوربینی در دست،‌ نخستین قدم‌های او به آینده‌ای نامشخص را دنبال می‌کند. سفری پیچیده آغاز می‌شود که هردوی‌ ‌آنها را به سمت مواجه شدن با خودشان، جامعه‌ و ساختارهای پدرسالارانه‌اش هدایت می‌کند و در عین حال معنای خانواده و جامعه را به چالش می‌کشد.
والنتینا پریماورا با این اثر در جشنواره های مستند لایپزیگ، جشنواره‌ فیلم‌ گراس اتریش، جشنواره هات‌داکس، تورنتو، جشنواره‌ فیلم مستند مونیخ، جشنواره مستند تفلیس ‌گرجستان، جشنواره هزاره و جشنواره‌ فیلم مستند گدانسک ‌لهستان حضور داشته و توانسته است در جشنواره مستند زاگرب‌، جایزه‌  Big Stamp را کسب کند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: