پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴


سید حمیدرضا ابطحی با اعلام این خبر گفت: در دنیای مدیریت امروز ، یکی از مهمترین سامانه های مورد نیاز در سازمان‌ها، ادارات و نهادها، در حوزه مدیریت منابع انسانی بوده که خود به زیرمجموعه ها و زیرسیستم های متعددی تقسیم می شود.
 وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان به منظور پاسخگویی به نیازهای موجود در حوزه مدیریت اطلاعات منابع انسانی، احکام و حقوق و دستمزد، بیمه و... اقدام به طراحی تولید سامانه جامع منابع انسانی(HR) به صورت داخلی و مبتنی بر شبکه(وب و شبکه داخلی) نموده که این سامانه به طور مداوم بر اساس نیازهای اعلام شده از سوی حوزه های بهره بردار، به روز رسانی می گردد.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان هدف اصلی تولید این سامانه را پیاده‌سازی و یکپارچه‌سازی سرویس‌های منابع انسانی شامل: تهیه انواع فرم ها و گزارش‌ها و تسهیل مدیریت یکپارچه اطلاعات و فرایندهای این حوزه عنوان کرد و گفت:  این سامانه شامل زیر سامانه های مدیریت اطلاعات پایه، مدیریت اطلاعات فردی، مدیریت اطلاعات پرسنلی، تشکیلات و ساختار سازمانی، مدیریت احکام پرسنلی، حقوق و دستمزد، بیمه تکمیلی، مدیریت کاربران و...  است.
وی درخصوص مدیریت اطلاعات پایه توضیح داد: در این بخش امکان حذف و اضافه و ویرایش اطلاعات پایه وجود دارد که در هر قسمت  فرمی متناسب با آن طراحی و امکان به روز رسانی و اصلاح اطلاعات فراهم شده است. 
ابطحی  با اشاره به مدیریت اطلاعات فردی این سامانه یادآور شد:  محور سیستم های مرتبط با منابع انسانی فرد است که در این بخش اطلاعات افراد مرتبط با سیستم گردآوری شده و امکان اصلاح، حذف و به روز رسانی اطلاعات مرتبط با هر فرد وجود دارد. 
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان همچنین مدیریت اطلاعات کارکنان را از دیگر امکانات این سامانه برشمرد و گفت: یکی دیگر از عناصر موثر در سامانه های منابع انسانی، مدیریت اطلاعات کارکنان شاغل در شهرداری است که در این زیرسامانه، اطلاعات مرتبط با کارکنان از جمله: اطلاعات فردی، ابلاغ ها، احکام، مزایای رفاهی، فیش های حقوقی و معوقه، درخواست های رفاهی، مرخصی و ماموریت، تشویق تحصیلی، کلیه سوابق و... وجود دارد.
وی ضمن قدردانی از زحمات حوزه معاونت نرم افزار  سازمان به جهت تولید سامانه، همچنین همکاری و همراهی همکاران حوزه های معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و معاونت مالی، اقتصادی شهرداری، ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از این سامانه در شهرداری اصفهان و سایر شهرداری های کشور، انجام خدمات در حوزه مدیریت منابع انسانی با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد.
در این راستا معاون نرم افزار سازمان فاوا شهرداری اصفهان نیز با اشاره به سایر ویژگی های این سامانه، به بخش تشکیلات و ساختار سازمانی شهرداری و سازمان های وابسته اشاره کرد که در دوره‌های مختلف ممکن است با تغییرات مواجه شود. وی گفت: در نرم افزار تولیدی سازمان فاوا، این بخش به صورت انعطاف پذیر و مبتنی بر قانون طراحی شده که به نیازهای مرتبط با شغل، پست، سمت و واحدهای سازمانی متناسب با چارت مصوب و در چهارچوب قانونی پاسخ می دهد. 
محمد صابری صدور احکام پرسنل بر اساس انواع قوانین و احکام استخدامی در کمترین زمان ممکن را از ویژگی های دیگر این سامانه برشمرد و با بیان توضیحاتی در خصوص محاسبه حقوق کارکنان بیان کرد:  در بخش حقوق و دستمزد این سامانه فرمول ها و قوانین محاسبه حقوق و دستمزد و معوقه، قابل تنظیم و اصلاح بوده و محاسبه حقوق و دستمزد و معوقه برای هر یک از کارکنان انجام می شود.
معاون نرم افزار سازمان فاوا در پایان، مدیریت کاربران، بیمه تکمیلی کارکنان و زیرسیستم کارانه را از دیگر بخش های این سامانه معرفی کرد و اظهار داشت: با توجه به تولید این سامانه توسط کارشناسان و متخصصان نرم افزار سازمان فاوا شهرداری اصفهان و بهره گیری از تجارب و فرایندهای مدیران و متخصصان منابع انسانی در شهرداری، امکان تغییر و توسعه این سامانه بر اساس نیاز آتی شهرداری در کمترین زمان ممکن میسر خواهد بود.
شایان ذکر است این سامانه به صورت داخلی، توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتاباطات شهرداری اصفهان تولید شده است.////////
انتهای پیام

نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: