پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۳
تهران بزرگ- معاون مبارزه با سرقت هاي خاص پليس آگاهي پايتخت از دستگيري 2 کيف قاپ، خبر داد و گفت : این 2 سارق با زاغ زني در صرافي ها از قربانيان خود یک میلیارد و یکصد میلیون ریال ارزسرقت کرده بودند.
گیتی آنلاین_ سرهنگ کارآگاه "احمد نجفي" اظهار داشت: چهاردهم اردیبهشت ماه امسال زنی به کلانتري 134شهرک غرب مراجعه و بیان کرد امروز برای خريد دلار به صرافي در ميدان کاج مراجعه کردم در زمان برگشت به خانه پايين تر از ميدان کاج 2موتور سوار با حمله به من کيفم را که 2 هزار يورو و 200 هزار تومان وجه نقد در داخلش بود سرقت کردند، وقتي همسرم که در نزدیکی من مشغول خرید از مغازه ای بود، متوجه سرقت شد، براي دفاع از من با آنها درگير شد يکي از آنان با چاقو صورت همسرم را مجروح کرد و سریعا از محل گریختند.
وی بیان داشت: با ثبت شکايت اوليه، پرونده برای رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي قرار گرفت.
نجفي گفت: با توجه به حساسيت موضوع پرونده از پايگاه دوم پليس آگاهي به اداره هجدهم ارجاع شد و در گام نخست تحقيقات ماموران به محل سرقت و محل صرافی مراجعه و به تحقیقات میدانی از این محل ها پرداختند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: تحقیقات اولیه نشان از این داشت يکي از سارقان همزمان با شاکی در داخل صرافی بوده و خرید وی را زیر نظر داشته که در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، چهره این سارق زاغ زن توسط شاکی شناسایی شد.
وی با بیان اینکه در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که متهم فردي 40 ساله به نام " وحيد " و داراي سوابق کيفري متعدد و ساکن محدوده جنوبي تهران است، گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پليسي موفق شدند مخفيگاه متهم را در منطقه ياغچي آباد شناسایی کنند و در نهایت با دستور قضائی اولین متهم پرونده در یازدهم آذر ماه در يک عمليات پلیسی در مخفیگاهش دستگير و به اداره هجدهم انتقال یافت.
معاون مبارزه با سرقت هاي خاص پليس آگاهي پايتخت افزود: متهم که منکر بزه انتسابی بود، اظهار داشت با همدستم "هاشم" که 43سال سن دارد بچه محل هستيم و در پارک با هم آشنا شديم ، نقشه سرقت از مشتريان صرافي ها را با هم کشيديم و تاکنون 3 فقره سرقت با هم انجام داده ايم.
این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران در ادامه تحقیقات پلیسی موفق شدند مخفیگاه متهم دوم پرونده را در محدوده نازی آباد شناسایی کنند، ادامه داد: در شانزدهم آذر ماه نیز دومین متهم پرونده در مخفيگاهش دستگير و به اداره هجدهم انتقال یافت.
نجفی با اشاره به اینکه هر دو متهم به همکاری با یکدیگر در جرایم ارتکابی اعتراف کردند، گفت: کارشناسان ارزش ريالي اموال سرقتی را يک ميليارد و یکصد ميليون ريال برآورد کرده اند.
وی در پایان تصریح کرد: با شناسایی مال باختگان هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه 6دادياري دادسراي ناحيه 2 تهران برای شناسايي ساير شاکیان احتمالي در اختيار اداره هجدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دارند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: