پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۰۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: دستگاههای متعددی خود را متولی مسجد می دانند اما مساجد بابد یک متولی داشته باشند.
حجت‌الاسلام عیسی بزمانی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین با  اشاره به اینکه این طرح با رویکرد بوم شناسی و تحول اجتماعی مساجد انجام می‌شود اظهار داشت: مساجد نقش اثرگذاری در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند، پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تشکیل دولت برخی از این کارکردها به ادارات و دستگاه ها تفویض گردید و همین موجب کمرنگ شدن کارکرد مساجد شد. در سیستان و بلوچستان، طرح امام محله و تحول اجتماعی مسجد، در ۱۱مسجد به سمت خدمات اجتماعی هدایت می شوند.

وی با انتقاد از نبود متولی مشخص برای مساجد افزود: دستگاه های متعددی خود را مسئول امور مساجد می دانند ولی مسجد باید یک متولی مشخص داشته باشد تا در موضوعات مربوطه ورود ودرصدد حل آن برآید.

این مقام مسئول بر ضرورت تشکیل شورای هماهنگی بین ارگان های متولی امور مساجد در استان تاکید کرد و افزود: در طرح امام محله تلاش می‌شود تا با ارتقای توانمندی های امام جماعت، فعالیت های اجتماعی، تربیتی، آموزشی، فرهنگی و امور خیریه در مساجد را پررنگ کرد.

بزمانی با اشاره به اینکه طرح امام محله در ۱۱ مسجد استان درحال اجراست، ادامه داد: این طرح در مساجدی که تعامل بالایی بین امام جماعت مسجد با ارکان مسجد وجود دارد و فعالیت های مسجد چشمگیر است، اجرا می‌شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: