پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
نوروزی:
طرح ایجاد استان تهران جنوبی متشکل از شهرستان های اسلام شهر، بهارستان، رباط کریم، زرندیه، ساوه به مرکزیت شهر پرند به مجلس ارائه شد.

حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان و پرند در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: من و نماینده ساوه طرحی را دادیم به عنوان طرح ایجاد استان تهران جنوبی یعنی شهرستان های اسلام شهر، بهارستان، رباط کریم، زرندیه ، ساوه به مرکزیت شهر پرند طرحی را به مجلس ارائه کردیم. 
وی در توضیح دلیل این پیشنهاد گفت: چون استان تهران خیلی بزرگ است و دارای جمعیت انبوهی است به همین خاطر مسئولین استان تهران نمی توانند به ما برسند و ما الان در همه حوزه ها مشکل داریم ؛ در حوزه حمل و نقل درباره پروژه هایمان مثلا تکمیل مترو تهران به پرند مشکل داریم. ادامه خط انتقال مترو از اسلامشهر به رباط کریم و بهارستان مشکل داریم. در حوزه شهرک های صنعتی مان مشکل داریم. در حوزه قضایی شهرستان بهارستان ما حدود 800 هزار جمعیت دارد با 12 نفر دادیار و یک بازپرس که این یکی از مشکلات این شهرستان است. 
نوروزی تاکیدکرد: مسئولین استان تهران به شهرستان های ما رسیدگی نمی کنند مثلا شهرستان بهارستان ما با هزاران واحد تولیدی و صنفی و تجاری یک تعزیرات حکومتی با یک شعبه دارد یا مثلا اداره صنعت و معدن این شهرستان فقط یک دفتر است هنوز. 
نماینده مردم بهارستان و رباط کریم تصریح کرد: شهرستان بهارستان و رباط کریم یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد دو منطقه انتظامی کوچک و چند افسر و سرباز ، نهایتش این می شود که ده ها واحد بانکی و تجاری ما را و دوایر دولتی ما را به آتش کشیدند و کسی نبود از ما دفاع کند. 
طبیعتا وقتی سمنان 99 هزار دانش آموز دارد یک استان است با پنج ، شش منطقه انتظامی خودش را کنترل می کند ولی بهارستان فقط 120 هزار دانش آموز دارد و وقتی جمعیت دانش آموزان رباط کریم را به این آمار اضافه می کنیم حدود 180 هزار دانش آموز داریم و دو منطقه انتظامی کوچک و ناتوان و ضعیف با درجه های پائین این مشکل ایجاد شده است. 
در جریان شلوغی ها چون اداره کل ما در شهریار است آنها باید رسیدگی می کردند. رسیدگی نکردند و این طور اموال مردم و دولت غارت شد. 
وی افزود: فرمانداری ما تا همین یکی دو ماه قبل درجه 4 بوده و در تعیین درجه جدید باز هم درجه 4 لحاظ شده است مثلا اسلامشهر دارد حق محرومیت می گیرد اما ما نمی گیریم و استانداری نمی تواند از ما دفاع کند. 
در شهرهایی که پانصدهزار نفر جمعیت دارند کارمندان حق ایاب و ذهاب می گیرند اما شهر بهارستان با وجود 540 هزار نفر جمعیت و رباط کریم بیش از پانصدهزار جمعیت ثابت و شناور دارد ولی هنوز این حقوق به ایشان داده نمی شود. 
وی در پایان تصریح کرد: ما به خاطر دفاع از حقوق مردم منطقه مان مجبوریم از استان تهران جدا شویم. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: