پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۰۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
خانه داوطلب جمعیت هلال احمر کوی علی آباد شهر خرم آباد در موسسه خیّریه باب الحوائج (ع) افتتاح شد.
‍ 
  

به گزارش گیتی آنلاین؛  کارشناس داوطلبان جمعیت هلال احمر خرم آباد در این آیین بیان داشت :  بیشترین ظرفیت هلال احمر در سیل اخیر استان، نیروهایی بود که بصورت داوطلبانه فعالیت داشتند و توانستیم از این ظرفیت عظیم جهت بسته بندی و توزیع اقلامی که خیّرین ارسال کرده بودند، استفاده کنیم .

امیر حسین یوسفوند به اهداف خانه داوطلب جمعیت هلال احمر گریزی زد و گفت : یکی از اهداف خانه داوطلب بحث به روز و مهم تاب آوری جامعه است ، هدف هلال احمر این است که در هر منطقه و محله ای یک خانه داوطلب داشته باشد تا خانوارها را شناسایی و مشخصات آنان را ثبت نماید و هنگامی که بحرانی مانند سیل اخیر روی داد سریع تر بتوان این بحران را سازماندهی نمود .

وی خاطرنشان ساخت: در سیل فروردین ۹۸ مشکل عمده ای که با آن مواجه بودیم عدم شناخت مردم آن مناطق و محلات بود، کسی نمی دانست افرادی که برای توزیع کالا تجمع می کردند از کجا آمده اند؛ آیا سیل زده هستند یا نه ؟

امیرحسین یوسفوند با اشاره به مزیت و اهمیت خانه های داوطلب در مواقع بحرانی، تصریح کرد : اگر از ظرفیت خانه های دواطلب استفاده کنیم اقلام به راحتی و با پرتی کمتری به دست افراد آسیب دیده خواهد رسید .

کارشناس داوطلبان هلال احمر خرم آباد اذعان داشت : خانه داوطلب ترویج فرهنگ وقف، هبه ، صلح و دوستی، مشارکت و تاب آوری در جامعه است .

 سروان مصطفی فرجامی جانشین کلانتری ۱۳ فلسطین تاکید کرد :در راستای نظم و امنیت اگر به همکاری نیروی انتظامی و کلانتری ۱۳ فلسطین نیاز باشد این ماموریت را با جان و دل پذیرا هستیم .

مدیر موسسه خیّریه باب الحوائج(ع)  کوی علی آباد گفت: منطقه علی آباد با ۹۲۷ نفر جمعیت و ۳۰۰ خانوار یکی از مناطق حاشیه نشین شهر خرم آباد است که طی ۱۲ سال خدمت مستمر موسسه خیّریه باب الحوائج (ع) در آن به توانمندی های آموزشی ، فرهنگی  و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار رسیده است .

رسول پاکدل به نکته ای قابل تامل اشاره کرد : بزرگترین سرمایه اجتماعی کوی علی آباد محله شمشیرآباد ، مدارس دولتی است که در این محله واقع شده اند و می توان از ظرفیت این مدارس به درستی استفاده کرد، اگر دستگاه ها به صورت جزیره ای عمل نکنند می شود در کوی علی آباد حاشیه نشین اتفاقات خوبی را رقم زد .

گفتنی است آیین افتتاح خانه داوطلب هلال احمر کوی علی آباد با حضور نادر قربانی مشاور استاندار لرستان در امور ایثارگران ، خانم خسروی مشاور اجتماعی کلانتری ۱۳ فلسطین، علی نظری مسئول هیئت فرهنگی محبین امام حسن مجتبی (ع) کوی علی آباد ، اعظم حیاتی پور دبیر کانون جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولین و داوطلبان شعبه خرم آباد در موسسه خیّریه باب الحوائج (ع) برگزار شد .

تهیه و تنظیم : مریم نظری

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: