پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
تلویزیون تی جی کام 24 بزرگترین رسانه بازرگانی ایتالیا با شن هایی شیونگ رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین مصاحبه اختصاصی کرد. شن هایی شیونگ درباره تحولات رسانه ای، اقتصاد چین، تجارت چین و آمریکا و مسأله هنگ کنگ به پرسشهای مجری پاسخ داد.

شن هایی شیونگ هنگام اشاره به تحولات رسانه ای گفت در حال حاضر رادیو و تلویزیون مرکزی چین تنها یک نهاد سنتی پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی نیست، بلکه به رسانه ای جدید و درجه یک جهانی با تولید و پخش صوتی و تصویری با حق مالکیت معنوی تبدیل شده است

شن هایی شیونگ درباره اقتصاد چین گفت پیشبینی می شود رشد جی دی پی چین در سال جاری 6.1 درصد باشد، این رقم برابر حجم کل سالانه لهستان یا سوئیس است. همچنین برآورد می شود ارزش کل تولید داخلی چین به 100 هزار میلیارد یوان برسد که این به معنای میانگین سرانه ده هزار دلار است. این موضوع برای کشوری با جمعیت یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری حائز اهمیت فراوانیست.

رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین در اشاره به تجارت چین و آمریکا گفت: چین همواره صلح را گرامی می دارد؛ هدف از ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک، همکاری در چهارچوب معادله برد - برد است. روابط چین و امریکا پس از طی کشمکشهای کنونی تجاری باثبات و دراز مدت توسعه خواهد یافت.

شن هایی شیونگ در پاسخ به این پرسش که ادعا می شود چین از طریق فناوری نسل پنج سعی در کنترل جهان دارد و آیا از این روست که امریکا علیه هوا وی اعلان جنگ کرده؟ گفت: این نگرانی برساخته آمریکاییهاست. آنها فکر می کنند کنترلشان بر جهان دچار چالش شده است. اما تا به حال در تجهیزات هوا وی در جهان هیچ «درگاه پشتی» یعنی به اصطلاح سامانه تحت کنترل بخش اطلاعاتی چین کشف نشده است. برعکس، کاشف به عمل آمده است که چنین «درگاه پشتی» در محصولات اپل و شرکتهای اینترنتی امریکا موجود و نصب شده است. لذا در واقع قصد آمریکا برای کنترل جهان است که دچار چالش شده است؛ یعنی چالشی که هوا وی، تنها یک شرکت چین موجب شده است؛ از این رو آنها تمام دستگاه و نظام یک کشور را برای مقابله با یک شرکت خصوصی چین بسیج کرده اند. به نظر من آمریکاییها به بیماری پارانویا مبتلا است.

شن هایی شیونگ درباره مسأله هنگ کنگ گفت: به نظر من بسیاری گزارشهای رسانه های غربی در این باره منطقی نیست. برخی سیاستبازان و شخصیتهای آمریکا قصد دارند با سوء استفاده از فرصت اتفاقات هنگ کنگ توسعه چین را مهار کند، این کاملاً «اندیشه جنگ سرد» و نگران کننده است.

وی افزود: مسأله هنگ کنگ با حمایت دولت مرکزی و کمکهای خاک اصلی چین حل می شود و مشکلی ندارد. ماکائو مثال خوبی است. بیستمین سالگرد بازگشت این منطقه به میهن به زودی فرا می رسد. اقتصاد این جزیره بسیار خوب است و بیش از 8 برابر رشد کرده است. شهروندان و مقامات دولت ماکائو به آینده اعتماد کامل دارند. آنها معتقدند با تکیه بر خاک اصلی فرصتهای توسعه فراوانی به دست می آورند. به نظر آنها باید از نمونه هنگ کنگ درس عبرت گرفت و قدر صلح و آرامش را بیش از پیش دانست و در جهت آشوب و اغتشاش نرفت.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: