پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
روز جمعه 29 آذر/ قوس، 20 دسامبر، شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در مراسم گرامیداشت بیستمین سالگرد بازگشت ماکائو به میهن (چین) و مراسم تحلیف پنجمین دور دولت منطقه اداری ویژه ماکائو حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

شی جین پینگ دستاوردهای فراوان منطقه اداری ویژه ماکائو در اجرای سیاست یک کشور دو نظام را مرور و تجربیات چهارگانه ماکائو در این زمینه را جمعبندی کرد و درباره توسعه این منطقه در آینده امید چهارگانه ای را مطرح کرد. او گفت چین هیچگاه نیازی به مداخله بیگانگان در امور هنگ کنگ و ماکائو ندارد. این اظهارات عزم راسخ و خرد و توان چین برای اجرای سیاست یک کشور دو نظام را نشان می دهد.

سخنان رییس جمهور شی هادی و بسیار مهم است. در سخنان او اصطلاح یک کشور دو نظام بارها تکرار شده است. واقعیات ثابت کرده است که این نظام نه تنها مسائل تاریخی باقیمانده هنگ کنگ و ماکائو را حل کرده، بلکه شکوفایی و ثبات این دو منطقه بعد از بازگشت را حفظ کرده است که کاملاً اجرایی، عملی و محبوب است.

ماکائو به عنوان منطقه اداری ویژه که مساحت کوچک و جمعیت کم و منابع صنعتی محدودی دارد، ظرف مدت کوتاه 20 سال به پیشرفت بسیار سریعی نائل آمده است. یکی از علل کلیدی این مسأله درک و اجرای همه جانبه و درست رهنمود یک کشور دو نظام است.

در حال حاضر جهان با تحولات بی سابقه ای در صد سال اخیر روبرو است. انقلاب فناوری جدید در جریان است و تعمیق اصلاحات و گسترش درهای باز در چین پیوسته ادامه دارد. ماکائو در برابر تحولات داخلی و خارجی در مبداء جدیدی برای توسعه ایستاده است. شی جین پینگ در سخنان خود چهار امید را مطرح کرد که دولت جدید و محافل مختلف منطقه اداری ویژه ماکائو با افزایش تواناییهای مدیریتی خود، بیش از پیش توسعه باثبات اقتصادی این منطقه را به پیش سوق داده و با بهبود سطح زندگی مردم، صلح و ثبات و هماهنگی اجتماعی را به سطح بالاتری ارتقاء دهند.

شایان ذکر این که با توجه به دستاوردهای عظیم اجرای سیاست یک کشور دو نظام در هنگ کنگ و ماکائو، برخی نیروهای بیگانه که مایل به دیدن موفقیت چین نیستند، احساس ناراحتی کرده اند. ماهیت خشونتهای قهرآمیز که اخیرا در هنگ کنگ رخ داده، همدستی نیروهای بیگانه و مخالفان چین و اغتشاشگران هنگ کنگ است. آنان قصد دارند با تخریب اجرای یک کشور دو نظام، توسعه چین را مهار کنند که قصد و نیتی بسیار شرورانه است.

رییس جمهور شی جین پینگ در این مورد هشدار داد: عزم دولت و مردم چین برای دفاع از حق حاکمیت، امنیت و منافع توسعه کشور مثل صخره محکم است و به هیچ وجه به نیروهای بیگانه اجازه دخالت در امور هنگ کنگ و ماکائو داده نمی شود.

با نگاه به آینده، هنگ کنگ و ماکائو مسلما در جریان پیوستن به وضعیت کلی توسعه کشور به پیشرفتهای بزرگتر و بهتری خواهند رسید و احساس دریافت و سعادتمندی بیشتری برای مردم فراهم خواهند آورد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: