پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۵۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموز‌ش‌وپرورش با اشاره به جزئیات قرارداد جدید بیمه‌تکمیلی فرهنگیان گفت: تعرفه بیمه تکمیلی همانند سال گذشته است.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از تسنیم، گودرز کریمی‌فر با اعلام اینکه قرارداد جدید بیمه‌ تکمیلی با شرکت آتیه‌سازان حافظ منعقد شد، گفت: با توجه به تورم و نوسانات قیمت‌ها تلاش ما این است که امسال در مسیر تکریم فرهنگیان گام برداریم و یکی از اقدامات ما در این زمینه ارتقای سطح مسائل رفاهی و بیمه تکمیلی فرهنگیان است.

وی افزود: در بحث بیمه تکمیلی بیشتر تعهدات درمانی جز یک تا دو مورد بدون سقف است و تلاش ما این بود در قرارداد جدید بیمه تکمیلی، رضایت نسبی معلمان را کسب کنیم.

هزینه بیمه تکمیلی همانند سال گذشته

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: امسال قرارداد جدید با همان تعهدات بدون سقف برای فرهنگیان شاغل انجام می‌شود و یک ریال افزایش تعرفه و سرانه نخواهیم داشت و قیمت همانند سال گذشته است.

کریمی‌فر ادامه‌داد: سال گذشته تعرفه بیمه تکمیلی فرهنگیان 39هزار تومان بود، امسال نیز با همین رقم قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان را با شرکت آتیه‌سازان تمدید کردیم.

200میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی فرهنگیان تزریق خواهد شد

وی بیان‌کرد: کسری بودجه موجود نیز با اهتمام وزیر آموزش و پرورش جبران می‌شود و از طریق سازمان برنامه و بودجه 200میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی تزریق خواهد شد که باعث می‌شود تعهدات درمانی ما کاهش پیدا نکند، همچنین تأخیر پرداخت‌ها که در برخی موارد یک تا 1.5 ماه بود به حداقل خواهد رسید، معلمان هم سرانه اضافه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش "آیا امسال هم همانند سال گذشته دو طرح الف و ب را برای بیمه تکمیلی فرهنگیان داریم؟" گفت: امسال همان طرح الف و ب که سال گذشته وجود داشت، پابرجاست؛ البته با همان قیمت سال گذشته.

کریمی‌فر متذکر شد: هزینه آمبولانس، عینک و زایمان دارای سقف است؛ هزینه آمبولانس به میزان 200هزار تومان، عینک 70هزار تومان و زایمان یک‌میلیون و 500هزار تومان، سایر خدمات مانند ویزیت پزشکان، کلینیک، پاراکلینیک، جراحی، بستری، ارتز و پروتز و ... بدون سقف است.

وی در پاسخ به این پرسش که معلمان  نسبت به تأخیر در واریز هزینه‌ها گلایه داشتند، افزود: 5هزار مرکز طرف قرارداد داریم، اگر بیمه‌شدگان به این مراکز مراجعه کنند نیازی نیست هزینه‌ای پرداخت شود، اما اگر به مراکز دیگر که طرف قرارداد بیمه تکمیلی نیستند مراجعه کنند باید ابتدا خودشان  هزینه را پرداخت و اسناد را به بیمه تکمیلی ارائه کنند که پس از بررسی، پول خسارت پرداخت می‌شود؛ در گذشته برای واریز این خسارت‌ها حدود یک تا یک‌و نیم‌ماه تأخیر داشتیم وهم‌اکنون تلاش کردیم تا آن را به 7 تا 10 روز کاهش دهیم.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: