پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
با دعوت حجت الاسلام روح الله دریکوند محقق حوزه علمیه قم مسئولین استان لرستان و شهرستان خرم آباد، در شب ولادت شهید والامقام نعمت اللهبابا بهاروند با خانواده معزز شهید دیدار و گفت و گو کردند.

در آغاز این دیدار معنوی ، حجت الاسلام والمسلمین روح الله دریکوند طی سخنانی اظهار داشت : شهادت آن فیض عظیمی است که اولین امام شیعیان رستگاری را در آن می دید حضرت علی (ع) عاشق شهادت بود و  پس از ضربه خوردن در محراب عبادت فرمودند به خدا قسم که رستگار شدم.

 وی با بیان اینکه پیروی از ولایت فقیه فصل مشترک وصایای تمام شهداست ، خاطرنشان ساخت: شهدا در سخنان و وصیتنامه خود به موضوع ولایت فقیه پرداخته اند و لزوم اطاعت از ولی فقیه را بیان نموده اند ، پیروی از ولایت فقیه فصل مشترک وصایای شهداست و در واقع نخستین درس شهید و شاه بیت وصایای شهدا تبعیت از ولایت فقیه است .

 محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم در فراز دیگری از سخنان خود شهدا را زمانه ساز عنوان کرد و افزود : شهدا زمان ساز شدند چرا که اقتضائات زمان را درک کردند و به موقع وارد عرصه عمل شدند و این حکایتگر درک درست شهید درباره مفهوم ولایت فقیه است و گستره ی پیامشان آحاد مردم بویژه مسئولین را در بر می گیرد و امروز زمان شناسی برای آحاد جامعه بویژه کسانی که مسئولیتی دارند بسیار مهم است.

 وی گفت: امروز امام شناسی و زمان شناسی بسیار مهم است انسانی که اقتضائات زمان را درک کند و گوش به فرمان ولی فقیه باشد در شرایط بحرانی با بصیرت و به موقع وارد عرصه عمل می شود .

حجت الاسلام روح الله دریکوند گریزی به فلسفه دیدار مسئولین از خانواده معزز شهدا زد و تشریح کرد: دیدار خانواده های شهدا فلسفه وجودی فرهنگ ایثار و شهادت را عینیت می بخشد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه بویژه در بین نسل جوان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و فراتر از وظیفه، یک تکلیف الهی است و باید نسبت به انجام این رسالت مهم اهتمام داشته باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: دیدار خانواده های شهدا نیروی محرکه ای جهت بیدار نمودن بسیاری از مسئولین است تا بدانند که مدیون خون شهدا هستند و دیگر اینکه پیدا کردن راه سعادت حقیقی انسان و انتقال اهداف و راه شهدا به نسل‌های بعد می باشد ؛ مسئولین موظفند با رفتارشان موجب ناراحتی خانواده شهدا را فراهم نکنند زیرا آنان برای دفاع از حریم و حرمت جانشان را نثار نموده اند .

حجت الاسلام والمسلمین روح الله دریکوند در پایان اذعان داشت : امروز مهمترین وظیفه ما در قبال شهدا پیاده کردن اخلاق شهداست هر یک از شهدای ما ویژگی‌ برجسته اخلاقی داشته اند  که می توانیم آن را در سطح مدارس و دانشگاه‌ها و جامعه نهادینه کنیم .

بر پایه این گزارش؛ صادق هادی پور رئیس بنیاد شهید شهرستان خرم آباد، سرهنگ حجت الله ناصرپور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ، سرهنگ حمید کشوری مسئول امور ایثارگران استان لرستان ، اردشیر دریکوند عضو شورای شهر خرم آباد، مهندس فلاحی نژاد شهردار منطقه ۳، رضا ماجدی مسئول سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد، سرهنگ عیسائی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان خرم آباد و سرهنگ داریوش میر مسئول عملیات و علمی پژوهشی سپاه ناحیه خرم آباد به بیان خاطرات شهدا ، ارزش شهید و فرهنگ ایثار و شهادت پرداختند.

سپس اردشیر دریکوند عضو شورای شهر خرم آباد پیرامون مشکلات و معضلات منطقه ماسور و محله ده محسن سخنانی بیان داشت و همچنین همسر مکرمه شهید نعمت الله بابا بهاروند به خصوصیاتی همچون: اهمیت شهید بابا بهاروند به نماز اول وقت، روزه و  صبر و شکیبایی شهید در برابر مشکلات اشاره کرد و اصلاح و سازش بین مردم و بجا آوردن صله ارحام را از خصوصیات بارز شهید بابا بهاروند عنوان نمود.
.
سپس حجت الاسلام والمسلمین روح الله دریکوند غزلی از حامد احمدی در وصف شهید قرائت کرد .

 نعمت الله شدی نعمت از این نام رسید
جانِ تو جان دگر در تن این خانه دَمید

پدرت خوانده اذان،گوش تو از حق پُرشد 
تا قیامت دگر این گوش که باطل نشنید

مادرت روضه نشین شد ،وسط روضه گرفت
اشک خود را به تن و دیده ی پاک تو کشید

اثر رزق  حلال  پدر و مادر  بود 
که تو را وقت جهاد از همه ی شهر بُرید

رفتی و خوب خودت را به دلش جا کردی 
خوشبحالت که تو را مادر ارباب خَرید

مرگ حق است و همه عالمیان میمیرند
بهتر آن است که در راه خدا کشته شَوید

خوب گفتی وخودت را تو به غفلت نزدی
و شدی شاخص راه من و ما ها تو شهید

پای حرف تو و پای شهدا می مانیم
راه ما راه امام است که به ما جان بخشید

با ولایت بشود ختم همه ختم به خیر
هرکه دور از"ولی الله"شده خیر ندید

 .
تو دعا کن که مرا حضرت زهرا بخرد
که رسیده است اگر خیر به ما از تو رسید


شهید نعمت الله بابا بهاروند در تاریخ  1310/10/02 در منطقه ماسور محله ده محسن از توابع شهرستان خرم آباد در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و  1365/11/22 در شلمچه به فیض عظیم شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در  قبرستان فاطمیه ماسور به خاک سپرده شد .
..........

فرازی از وصیت نامه شهید نعمت الله بابا بهاروند :

 با عرض سلام به پیشگاه آقا امام زمان (عج) و دعای خیر به نایب بر حقش امام خمینی اسلام و شهیدان گلگون کفن و با عرض سلام به ملت قهرمان و شهیدپرور و خدمت خانواده گرامی وصیت‌نامه خود را آغاز می کنم : 

خانواده گرامی امیدوارم که در مرگ من ناراحت نشوید چونکه مرگ حتمی است  چه دور و چه زود باید انسان بمیرد ولی چه خوب است که در راه خدا کشته شود و این مردنش با افتخار در میدان نبرد باشد نه با ذلت و خواری و در خواب غفلت کشته شود .

من وصیتی که دارم این است که امام را دعا کنید و او را تنها نگذارید حتی اگر مرگمان فرا رسید و در آخر می گویم که یا زیارت یا شهادت.اَشهداَن لااله الا الله/ اَشهداَن محمدا رسول الله / اشهداَن علیا ولی الله .

شایان ذکر است در این دیدار معنوی ، نیروهای پایگاه مقاومت شهید مدنی ماسور و روح الله طالبوند از خیّرین و فعالین منطقه ماسور و ده محسن و جمعی از جوانان محله حضور داشتند .

تهیه و تنظیم : مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: