پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
رادیو و تلویزیون مرکزی چین 4 دی/ جدی، 25 دسامبر تفسیری با عنوان«دروغ ناهنجار و نیت شر» درباره گزارش روزنامه ساندی تایمز منتشر کرد.


روزنامه ساندی تایمز انگلستان در مقاله ای زندان چینگ پوی در شانگهای چین را متهم کرد که زندانیان خارجی را وادار به درست کردن کارت تبریک کریسمس می کند. تلویزیون سی جی تی ان وابسته به رادیو تلویزیون مرکزی چین از شرکت چاپ یوان گوانگ استان جه جیانگ، عرضه کننده کارت تبریک، گزارش داد که هیچ ارتباطی با زندان چینگ پو ندارد و فروشگاه تی ای اس سی او، خرده فروش بزرگ و معروف انگلستان و فروشنده کارت تبریک نیز در بیانیه ای کتبی اعلام کرد هیچ مدرکی دال بر این که عرضه کننده مقررات کار زندانیان را نقض کرده باشد، وجود ندارد. وزارت خارجه چین نیز پاسخ داد: در زندان چینگ پو پدیده کار اجباری برای زندانیان خارجی وجود ندارد.

در حقیقت پیتر هامفری نویسنده مقاله روزنامه ساندی تایمز قبلاً به جرم جمع آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی شهروندان چینی به دست پلیس چین بازداشت و سابقه زندان در چینگ پو دارد. او پس از آزاد شدن از زندان در سال 2015 و بازگشت به کشورش، گهگاه به حمله به چین و سیاهنمایی این کشور می پردازد.

اما برخی رسانه های غربی مانند ساندی تامز، بی بی سی و اسکای نیوز با نادیده گرفتن حقایق به جوسازی و بزرگنمایی مقاله او پرداخته و آن را فرصتی برای لکه دار کردن حیثیت چین دیدند که کاملاً خلاف شئون و اخلاق حرفه ای است. این کار فرقی با دروغ سی ان ان مبنی بر چینی بودن قربانیان حادثه قاچاق انسان در کامیونی در لندن و اتهامات نیویورک تایمز به اقدامات ضدتروریسم و افراطگرایی در شین جیانگ چین ندارد.

اما بعد از افشا شدن این دروغهای ناهنجار، چین در چه جایگاهی قرار دارد؟ کافیست سفری به این کشور بکنید و آن را از نزدیک ببینید. مطمئناً بی فایده نخواهد بود.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: