پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش در گزارشی ادعا کرد که دولت چین کودکان شین جیانگ را به مدرسه شبانه روزی می فرستد و به زور آن ها را از والدینشان جدا می کند. همچنین دولت چین با آموزش زبان چینی به جای زبان قومی، به آموزش میهن پرستی و "شست و شوی مغزی" می پردازد. این گزارش پر از اطلاعات دروغ و بی پایه و اساس است.

مساحت منطقه شین جیانگ چین 7 برابر کشور انگلستان است و مردم محلی از مدارس شبانه روزی در منطقه شین جیانگ استفاده می کنند. روزنامه نیویورک تایمز با دروغ بافی در این گزارش، قصد دارد درباره سیستم آموزش شین جیانگ و سیاست قومی چین سیاه نمایی کند.

همچنین در مدارس منطقه شین جیانگ دروس به هفت زبان محلی تدریس می شود. رادیو و تلویزیون نیز برنامه های خود را به 5 زبان پخش می کنند و کتب و نشریات نیز به زبان های مختلف قومی در شین جیانگ به چاپ می رسد.

توماس هوتلین پژوهشگر معروف دانشگاه برلین آلمان گفت: میهن پرستی باز و منطقی ارزش مشترک کشورهای مختلف جهان است. تقریبا تمامی کشورهای دنیا به آموزش میهن پرستی به دانش آموزان می پردازند. آمریکا در این راستا خود نمونه قابل توجهی است، طوری که از پایان قرن 19، خواندن و حفظ کردن متن "سوگند وفاداری" به یک سنت در مدارس آمریکا تبدیل شده است. در ماه فوریه سال 2011، یک دانش آموز 11 ساله آمریکایی به علت خودداری از سوگند یاد کردن مقابل پرچم ملی بازداشت شد، این رویکرد نشاندهنده اهمیت آمریکا به آموزش میهن پرستی است. اما چرا رسانه های غربی آموزش میهن پرستی در شین جیانگ چین را "شست و شوی مغزی" می نامند؟ این یک نمونه آشکار از اجرای معیار دوگانه است.

چندی پیش، رسانه انگلیسی نیز درباره کشف پیام کمک خواهی یک زندانی چینی در کارت تبریک کریسمس در گزارش خود دروغ بافی کرد. این بار روزنامه نیویورک تایمز دروغ شست و شوی مغزی دانش آموزان شین جیانگ را ساخت. این رویکردها نشان می دهد که برخی رسانه های غربی قصد دارند با سیاه نمایی سیاست چین در شین جیانگ و ایجاد تفرفه بین اقوام مختلف چین، از توسعه چین جلوگیری کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: