پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۳۰۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
رفقا، دوستان، خانمها، آقایان: سال 2020 فرا می رسد. من از پکن پایتخت چین برای همه در سال نو آرزوی نیکی و سعادت می کنم.

ما در سال 2019 عرق ریختیم ولی محصول خوبی هم برداشت کردیم و با گامهای استوار پیش رفتیم. توسعه کیفی را باثبات به پیش سوق دادیم. پیش بینی می شود که ارزش کل تولید داخلی کشورمان در این سال به حدود 100 هزار میلیارد یوان برسد و میانگین سرانه از ده هزار دلار بگذرد. در سه نبرد سخت به پیشرفتهای کلیدی دست یافتیم. توسعه هماهنگ پکن تیان جین و هه بی، توسعه نوار اقتصادی رود یانگ تسه، سازندگی منطقه خلیج بزرگ گوانگ دونگ - هنگ کنگ و ماکائو، سرعت بخشیدن به توسعه یکپارچگی دلتای رود یانگ تسه را کلید زدیم . محافظت از محیط زیست رود زرد و توسعه کیفی به راهبرد ملی تبدیل شد. حدود 340 شهرستان فقیر و بیش از ده میلیون نفر با فقر و تهیدستی خداحافظی کردند. کاوشگر چانگ ئه 4 اولین بار در تاریخ بشر در سمت تاریک کره ماه به نرمی فرود آمد؛ موشک حامل Y3 لانگ مارچ 5 با موفقیت پرتاب شد؛ کشتی شوئه لونگ - 2 نخستین سفرش را به قطب جنوب انجام داد؛ تشکیل شبکه جهانی سامانه موقعیت یاب بِی دوئو به مرحله نهایی رسید؛ کاربرد بازرگانی فناوری نسل 5 مخابراتی تسریع شد؛ فرودگاه بین المللی دا شینگ پکن ساخته شد... همه این دستاوردها نشانگر زحمات و عرق جبین پیکارگران در عصر جدید است و نماد روحیه چین و قدرت چین محسوب می شود.
در یک سال گذشته، اصلاحات و درهای باز پیوسته نیروی حیاتی ایجاد کرد. اصلاحات نهادهای حزبی و دولتی با موفقیت کامل انجام شد. گروهی به مناطق آزمایشی تجارت آزاد و ناحیه جدید منطقه آزمایشی تجارت آزاد شانگهای افزوده شد؛ بخش نوآوری علمی به بورس شانگهای راه یافت؛ میزان کاهش مالیات و هزینه های اداری از 2 هزار میلیارد یوان گذشت. معیار وضع مالیات بر درآمد خصوصی ارتقاء یافت؛ قیمت بسیاری از داروهای مورد استفاده عموم مردم کاهش یافت؛ با بالا رفتن سرعت اینترنت و کاهش هزینه، کاربران در استفاده از اینترنت به آسودگی بیشتری رسیدند؛ تفکیک زباله به الگوی جدید زندگی کم کربن تبدیل شد؛ بار مقامات در سطوح پایین سبکتر شد. در همه جای سرزمین پهناور چین تغییرات و تحولات جدیدی رخ نموده است.
در یک سال گذشته، اصلاحات امور دفاعی و ارتش با گامهای ثابت پیش رفت و ارتش خلق روحیه اقتدار نظامی عصر جدید را از خود نشان داد. ما رژه نظامی بزرگی برای گرامیداشت روز ملی، فعالیتهایی برای گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس نیروهای دریایی و هوایی و همچنین هفتمین بازیهای جهانی نظامیان را برگزار کردیم. نخستین ناو هواپیمابر ساخت داخل رسماً به آب انداخته شد؛ سربازان خلق همیشه دیوار آهنین دفاع از میهن هستند؛ ما به پاسداران وفادار موطنمان احترام می گذاریم.
فراموش نشدنی ترین رویداد سال 2019 جشن هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین بود. ما موفقیتهای درخشان جمهوری در 70 سال گذشته را آفرین گفتیم و از نیروی نستوه میهن پرستی متاثر شدیم. یگانهای رژه با شکوه و جلال و راهپیمایی مردم هیجان انگیز بود؛ میدان تیان ان من به دریای خشنودی و هیجان تبدیل شده بود. سواحل جنوبی و شمالی رودخانه های کشور لباس سرخ شادی پوشید و چهره های مردم سرشار از لبخند غرورانگیز شد. ترانه «من و میهنم» در خیابانها و کوچه ها سر داده و روحیه میهن پرستی به ستون ملت تبدیل شد. همه اینها به جریان پیشرفت ستایش برانگیز چین نو و مبارزه در عصر جدید پیوست و نیرویی بیکران برای ما به وجود آورد.
در یک سال گذشته من به مناطق مختلفی سفر کردم و منطقه جدید شیونگ ان را دیدم که به تدریج در حال احداث است، بندر تیان جین رونق یافت؛ در مرکز دوم شهر پکن حیات دمیده شده؛ مراتع مغولستان داخلی بسیار زیبا و دل انگیز است؛ دالان هه شی بعد از گذشت هزاران سال سیمای جدیدی به خود گرفته است؛ رود زرد و رود هوانگ پو نیز مناظر فوق العاده زیبایی پیدا کرده است... در جای جای میهن مناظر خجسته و خشنود کننده ای به چشم می خورد.

من مسیر انقلاب چین را پیمودم و «همت نخستین» را جستجو کردم. از مبداء راهپیمایی طولانی ارتش سرخ در شهرستان یو دو استان جیانگ شی گرفته تا موزه انقلاب مرکز منطقه «شوروی» در هو بی- هه نان – ان هویی و جیانگ سو در شهرستان شین استان هه نان از کتیبه یادبود ارتش سرخ در مسیر غرب شهرستان گائو تایی استان گان سو گرفته تا منطقه یادبود انقلاب کوه معطر پکن، هر جا که رفتم دچار احساسات عمیقی شدم؛ همت نخستین و مسؤولیت نیروی بیکران ما در مسیر راه هپیمایی در عصر جدید به شمار می رود.
همانند گذشته و برغم مشغولیت فراوان، حتماً زمانی را برای دیدار با روستاییان اختصاص دادم. خیلی از مردم حرفهای دلشان را با من در میان گذاشتند و من آنها را به خاطر سپردم. مردم قوم دو لونگ منطقه گونگ شان استان یون نان، روستاییان بخش شیا دانگ شهرستان شو نینگ استان فو جیان، سربازان دسته وانگ جه، دانشجویان کارشناس ارشد کلاس قهرمانی دانشگاه ورزش پکن، کودکان و سالمندان ماکائو به من نامه نوشتند. من در جواب نامه دستاوردهایشان را تائید و برایشان آرزوی نیکی کردم.
در سال گذشته شخصیتها و امور بسیاری ما را متاثر کردند. جانگ فو چینگ که در تمام عمر خود خدمات و نام خود را پنهان کرد و همت نخستین خود را فراموش نکرد، هوانگ ون شیو جوانی و جان خود را وقف امر فقرزدایی کرد؛ 31 مرد شجاع شهرستان مو لی استان سی چوان که در جریان آتشنشانی جان خود را باختند، دو فو گوئو بدن خود را سپر همرزمان خود کرد؛ تیم والیبال زن چین که با 11 پیروزی متوالی قهرمانی جام جهانی را از آن خود کرد... همچنین بسیاری قهرمانان معمولی که ناشناخته ماندند، ولی با زحمت فراوان خود سرنوشتی غیرعادی را رقم زدند.
در سال 2019 چین همچنان آغوش خود را به روی جهان باز نگاه داشت. ما دومین مجمع سران همکاری بین المللی کمربند و جاده، نمایشگاه جهانی باغبانی در پکن، نشست گفتگوی تمدنهای آسیایی و دومین نمایشگاه بین المللی واردات چین را برگزار کردیم و چین متمدن، باز و فراگیر را برای جهانیان به نمایش گذاشتیم . من با سران و رؤسای دولتهای بسیاری از کشورها دیدار کردم و پیشنهادهای چین را با آنها به اشتراک گذاشتم؛ دوستی چین با دیگر کشورها بیشتر و توافقاتمان عمیقتر شد. تعدادی از کشورها با کشورمان روابط سیاسی برقرار کردند و شمار کشورهای دارای روابط سیاسی با چین به 180 رسید. ما در سراسر جهان دوستان جدیدی پیدا می کنیم.
سال 2020 سالی با اهمیت خاص است. ما کار ایجاد جامعه نسبتاً مرفه را به طور همه جانبه به اتمام خواهیم رساند و نخستین هدف از دو هدف دو سده گرد، حاصل تلاش ما تحقق می یابد. سال 2020 همچنین سالی کسب پیروزی نهایی در فقرزدایی است.
شیپور حمله به صدا در آمده و همه ما باید همبسته باشیم و تلاشهای خود را مضاعف کنیم؛ دشواری هر چه باشد باید پیش برویم. ضعفها را با قدرت جبران کنیم، پایه مان را محکمتر کنیم؛ قطعا در نبرد فقرزدایی به پیروزی برسیم و به موقع و مطابق معیارهای کنونی همه جمعیت فقیر روستایی و شهرستانهای فقیر را از وضعیت فقر و تهیدستی رها کنیم.
چندی پیش من در فعالیت بیستمین سالگرد بازگشت ماکائو به میهن شرکت کردم؛ ما از شکوفایی و ثبات ماکائو خرسندیم. موفقیت ماکائو ثابت کرده است که سیاست یک کشور دو نظام کاملا عملی و اجرا شدنی و محبوب است. در چند ماه گذشته، دلهای مردم ما از وضعیت هنگ کنگ به درد آمد. بدون محیط هماهنگ و باثبات، صلح و رونق وطن و زادگاه ممکن نیست. از صمیم قلب امیدوارم وضعیت هنگ کنگ خوب باشد و هموطنان هنگ کنگی راضی باشند. شکوفایی و ثبات هنگ کنگ آرزوی هموطنان هنگ کنگی و انتظار همه هموطنان است.
رود تاریخ همیشه در حرکت به پیش است؛ گاه بی باد و آرام و گاه مواج؛ ما از طوفان هراسی نداریم و از سختی و دشواری نمی ترسیم. چین همچنان به طور تزلزل ناپذیر در راه توسعه صلح آمیز گام بر می دارد؛ استوار از صلح جهان دفاع و به توسعه مشترک یاری می رساند.
تمایل داریم به اتفاق مردم همه کشورها دست در دست هم برای سازندگی مشترک کمربند و جاده، ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک و ساخت آینده ای زیبا برای بشریت به طور خستگی ناپذیر تلاش کنیم.
در این لحظه بسیاری از مردم سر کار هستند؛ برخی حافظ صلح و آرامش و امنیت؛ همه آنهایی که زحمت می کشید، خسته نباشید.
بیایید فرصت را مغتنم بشماریم و همراه با هم به پیشواز سال 2020 برویم.
سال نو مبارک!

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: