پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۳۰۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
دوستان عزیز: 2020عدد فرخنده و زیباییست؛ تلفظ آن به زبان چینی شبیه جمله «دوستت دارم، دوستت دارم» است. به مناسبت فرارسیدن نخستین روز از سال 2020 من به نمایندگی از رادیو و تلویزیون مرکزی چین در پکن سال نو را به شما تبریک می گویم.

تاریخ بشر از لحظات فراوانی تشکیل شده است. بسیاری از لحظات سال 2019 به خاطره ابدی تبدیل شده است. ما در یکم اکتبر هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را باشکوه جشن گرفتیم. برخی دوستان از طریق مستندی چند زبانه به نام «سفر تاریخی» و پخش زنده «وقتی چین جهان را به شگفتی واداشت: رژه بزرگ نظامی 2019» با وضوح چهار هزار، یک ضیافت مجلل سمعی وبصری برپا کردند که مخاطبان را با گذشته غیرمعمول چین نو در هفتاد سال گذشته آشنا کرد.

من پیامهای تبریک صادقانه بسیاری از دوستان دریافت کرده ام. فرانچسکو مارینجو چین شناس ایتالیایی در ای میلی نوشت: من موفقیتهای درخشان چین نو طی 70 سال پس از تاسیس را ستایش می کنم. به نظر من چینیها کاملاً شایسته حس غرور و افتخار هستند.

سال گذشته سعی کردیم هر لحظه جالب در مسیر پیشرفت چین را ضبط کنیم و چین حقیقی، سه بعدی و همه جانبه در عصر جدید را برای جهانیان به نمایش بگذاریم. ما از فناوری و شیوه هایی مانند ترکیب مخابرات نسل پنج، پخش با وضوح چهار یا هشت هزار و هوش مصنوعی (G5+4K/8K+AI)فعالیتهای بزرگی مانند مجمع سران همکاریهای بین المللی کمربند و جاده، نشست گفتگو تمدن آسیایی و جشن بیستمین سالگرد بازگشت ماکائو به چین را پوشش خبری دادیم. ما سریالهای ویژه چند زبانه مانند «گفتار ادبی مورد پسند شی جین پینگ»، «اگر گنجینه ملی زبان داشت»را پخش کردیم و جهت آشنایی عمیق دوستان با تاریخ و فرهنگ دیرینه و ارزشهای چین در عصر جدید پنجره ای به روی آنها گشودیم. همچنین برگزاری فعالیتهایی مانند تعاملات با مخاطبان جهانی با عنوان «همراهی با چین» به ابتکار رسانه ای چین و روسیه و مجریان و افراد محبوب اینترنتی به چند زبان، بسیاری از دوستان را به علاقمندان چین تبدیل کرد.

از زمان شروع فعالیت مجموعه بزرگ رادیو و تلویزیون مرکزی چین فقط دو سال می گذرد، اما عمیقا متوجه شده ایم در عصر اینترنت عدم پیشرفت به معنی عقب نشینی و کندی در پیشرفت نیز به معنی عقب ماندن است. ما دستور رییس جمهور شی جین پینگ مبنی بر اینکه «پایبندی بر مسیر صحیح و نوآوری و ساخت و کاربست خوب رسانه های جدید و سکوهای جدید» را به خاطر سپردیم و آهنگ پیشرفت در راه تبدیل شدن به یک رسانه جریان اصلی جهانی جدید و درجه یک را تسریع کرده ایم. ما در سال گذشته فعالیت یگانه آزمایشگاه ملی تهیه و پخش برنامه های صوتی و ویدیویی با وضوح فوق بالا در چین را شروع کردیم؛ با تمام نیرو سکوی رسانه جدید نسل پنج «یانگ شی پینگ»، یعنی ناو هواپیمابر رسانه جدید سمعی و بصری قابل کنترل خود را ایجاد کردیم؛ مطابق توسعه کیفی، کارهای اصلاحی را به طور همه جانبه راه انداختیم و بیش از 200 ویژه نامه و برنامه جدید تولید کردیم. سعی کردیم هر چه بیشتر برنامه های مرغوب به مخاطبان عرضه کنیم تا چشمشان روشن شود به طوری که آنها را به هیجان آورد و چشم از آنها بر ندارند.

گزارش همه جانبه، عینی و عادلانه رویدادهای جهان، همواره اصل کار ما بوده است. ما به عنوان بزرگترین رسانه جهانی امروز، برخورد باز و همکاری را در پیش گرفته ایم و به صورت برابر با همقطاران داخلی و خارجی تعامل می کنیم. من امسال با مسؤولان بیش از 150 رسانه جهانی مانند اسوشیتدپرس، رویترز، خبرگزاری مطبوعاتی فرانسه و بی بی سی گفتگو کرده ام؛ به تفاهمات بیشتری رسیده ایم و چهارچوب دوستان ما گسترش پیدا کرده است.

اما متاسفانه می بینم که برخی رسانه های غربی تاثیرگذار نمی دانم به چه علتی، هنگام تهیه گزارشهای مربوط به چین، کوری گزینشی و نادیده انگاری عمدی نشان می دهند و حتی شایعاتی را به عنوان خبر پخش می کنند، به طوری که برخی گزارشهای مطبوعاتیشان با رمانهای ادبی فرقی نمی کند. به نظر ما حقیقت، جان گزارش است؛ اگر گزارش به خیالپردازی آمیخته شود و اخبار به مثابه رمان تحریر شود، این کار به هر رسانه معتبری لطمه جدی وارد می کند. همه دست اندرکاران رسانه که بر اصول و اخلاق حرفه ای پایبند هستند، باید در این حرفه هوشیار باشند.

به قول معروف ویلیام هازلیت نویسنده قرن هجده انگلستان «تعصب، فرزند نادانیست». در رویارویی با شرایط پیچیده و متغیر بین المللی، دنبال کردن حقایق و کنار گذاشتن تعصب بسیار ارزشمند است. رادیو و تلویزیون مرکزی چین همچنان با پایبندی بر مواضع عینی و عادلانه، حقایق رویدادها را به جهان منتشر می کند و صدای عدالتخواهی را صادر خواهد کرد.

جانگ جیو لین شاعر سلسله تانگ چین نوشته است: «دوری یا نزدیکی برای دوستان فرقی نمی کند، ما در هزاران فرسخی نیز همسایه یکدیگریم». ما روی کره زمین به یکدیگر رسیده ایم. این بخت ما بوده است. وقتی در برزیل و آرژانتین بودم، با خرسندی جاکارانداو بوگیناوا را دیدم و صدای پرنده میو (دومتلا کارولینسیس) را شنیدم؛ وقتی در گوانگ دونگ کار می کردم، همین چیزها را دیدم و شنیدم. در ایتالیا و اسپانیا، گویا به زادگاهم باز گشته بودم، زیرا همراه همکاران رسانه ای طعم نوشیدنی و سوسیسهای مشابه در استان جه جیانگ را می چشیدم. مفهوم «دهکده کره زمین» به این واقعیت و روشنیست! دلیلی وجود ندارد ساکنان این دهکده تعامل نکنند. من همیشه معتقدم تعامل رسانه ها می تواند شکاف و تعصب را از بین ببرد و غریبه ها را به دوستان صمیمی تبدیل کند.

سال 2020 سال پیروزی نهایی چین در ساخت جامعه نسبتا مرفه است. در تاریخ بشری بی سابقه است که کشوری با یک میلیارد و چهارصد میلیون جمعیت کاملاً با فقر و تهیدستی خداحافظی کند. رادیو و تلویزیون مرکزی چین طبق معیارهای حرفه ای و پیگیری کمال، اکنون را ثبت، رویدادهای چین و جهان را برای دوستان روایت و برای پیشبرد ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک ، انرژی مثبت بیشتری ایجاد و تزریق خواهد کرد.

2020، جهانی سرشار از عشق

با آرزوی موفقیت برای چین، جهان و شما

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: